Zoltán Kovács
03.07.06,12:32
JÚ ver. 4.60.416
PÚ ver. 4.60.416
MAP ver. 4.53.006
lenkak
03.07.06,16:56
novinky zapracovane za posledne obdobie do
najnovsich verzii nasledovnych MRP produktov:

- Faktury vydane/prijate Vizualneho systemu
- Sklad Vizualneho systemu
- Maloobchod Vizualneho systemu
- Mzdy a personalistika Vizualneho systemu
- Mzdy a personalistika Univerzalneho systemu



Novinky k jednotlivym MRP programom:

FAKTURY VYDANE/PRIJATE Vizualneho systemu

- import faktur rozsireny o import uhrad faktur a reimport faktur -
prepisanie existujucich faktur z exportovaneho suboru
- preberanie pohybu zo skladu rozsirene o priame prebratie existujuceho
pohybu (bez vytvorenia noveho skladoveho pohybu)
- nova predloha tlacovej zostavy Vydanej faktury - 32 Faktura s celkovou
spotrebnou danou
- vystupna zostava Zoznam prijatych faktur rozsirena o tlac variabilneho
symbolu

-------------------------------------------------------------------------

SKLAD Vizualneho systemu

Pre kazdy sklad :
- moznost priradenia kariet pre dany sklad + samostatne zobrazenie
kariet pre jednotlive sklady
- funkcie pre priradenie karty ku skladu, resp. jej vyradenie
- preddefinovane druhy pohybov
- samostatne nastavenie - minimum, norma, maximum stavu karty
- preferovany sklad + moznost pridavania pohybov iba na preferovany sklad
- karta rozsirena o udaj "regal" - fyzicke umiestnenie daneho tovaru v sklade
- funkcie pre oznacenie kariet a oznacenie do automatickej objednavky
- zobrazenie polozky KOD v skladovych pohyboch
- zostava stitkov rozsirena o moznost tlace jednotkovej ceny (za kg,l,...)
- Export/Import rozsireny o E/I skladovych kariet + moznost naimportovat
predajne ceny z exportovaneho suboru

-------------------------------------------------------------------------

MALOOBCHOD Vizualneho systemu

- moznost povolenia/zakazania tlace adresy na fiskalny modul Axis, Retax
a Euro pokladne
- zadavanie adresy pri online aj offline rezime
- moznost nastavenia lubovolneho existujuceho COM portu pre Euro pokladne
- moznost povolenia/zakazania farebneho oznacovania tovaru pridaneho do paragonu
- povolena uprava nulovej ceny
- zakaz predaja polozky s nulovou cenou alebo mnozstvom
- nova predloha: Prehlad dokladov sumar po dnoch
- rozsirenie poctu desatinnych miest predajnych cien
- aplikacia cenovych skupin v online prepojeni
- moznost vyberu adresy v online prepojeni
- rozsirenie o premenne ciarove kody
- moznost povolenia/zakazania tlace zlavy/prirazky pre Euro pokladne
- odpis zlozenych kariet v online prepojeni so skladom
- rozsirenie nastavenia Vlastneho displeja o vymazanie a zaverecny text


-------------------------------------------------------------------------

MZDY A PERSONALISTIKA Vizualneho systemu

- rocne zuctovanie zdravotneho poistneho - vykaz typu A, S a X
(Vypocet -> Zdravotne poistenie)
- tlacove zostavy Rocne zuctovanie - vykaz typ A, S, X (Vystupy -> Poistne)
- tlacova zostava Oznam o preplatku/nedoplatku zamestnanca
- tlacova zostava Oznam o preplatku/nedoplatku zamestnavatela
- export vykazov RZZP (davka 541)
- tlacova zostava RZZP - Protokol (davka 541)
- export do PU/JU - doplneny parameter Exportovat bez diakritiky


-------------------------------------------------------------------------

MZDY A PERSONALISTIKA Univerzalneho systemu

- nove menu pre nastavenie prarametrov zdravotneho poistenia a tlacovych zostav
pre zdravotne poistenie (Mzdy - Zdravotne)
- ziadost o vykonanie zuctovania/vystavenia dokladu o prijme Tlac ziadosti
pre rok 2005
- rocne zuctovanie poistneho - tato nova funkcia Vam umozni vystavit Rocne
zuctovanie zdravotneho poitneho - typ A, S, SA, X, XA.
- doklad o vyske prijmu a o preddavkoch Vystavenie a tlac dokladu o vyske prijmu
a o preddavkoch.
- polozky pre stanovenie poctu dni neplatenia ZP Nastavenie poloziek mzdoveho
ciselnika, ktore urcuju dni neplatenia zdravotneho poistenia.
- menu Ine - Export udajov pre SU SR Zmena pri generovani tabuliek pre statisticke
zistovanie (Trexima s.r.o.). Boli upravene fukcie "Export udajov pre su SR" a to
"Mzdy zamestnacov - kvartalne za stvrtrok" a "Udaje o organizacii kvartalne",
na zaklade poziadaviek firmy Trexima s.r.o. Podrobnejsie informacie su
na internetovej stranke http://www.trexima.sk/
- menu Personalistika - Osobna karta zamestnanca - Pridane identifikacne cislo
zamestnanca
(IDEC), kod okresu trvaleho bydliska a kod statnej prislusnosti.
- Personalistika - Pracovne pomery - pridany kod zakona, podla ktoreho je
zamestnanec
odmenovany a kod vzniku resp. zaniku pracovneho miesta
Zoltán Kovács
03.07.06,18:57
Klobúk dole, že si si dala tú námahu a všetky zmeni si tu uviedla.
lenkak
04.07.06,16:50
Nájdeš to aj v dodatkoch pri inštalovaní si novej verzie, alebo aj priamo v súbore Doplnky v Mrp podľa druhu účta/miezd.
Zoltán Kovács
05.07.06,07:47
Nájdeš to aj v dodatkoch pri inštalovaní si novej verzie, alebo aj priamo v súbore Doplnky v Mrp podľa druhu účta/miezd.

Áno to viem, len že sa ti to chcelo sem kopírovať:D:D:D

Tiež si tie dodatky prebehnem pri novej verzii, keď prvýkrat spôšťam program.
willy
26.07.06,12:00
JÚ ver. 4.60.416
PÚ ver. 4.60.416
MAP ver. 4.53.006
Malé doplnenie: vo verzii 4.60.416 pre Windows sa stáva, že pri prenose skladových pohybov do faktúry nie je možné faktúru vytlačiť a musí sa urobiť reindexácia a optimalizácia dát. Programátori sľúbili nový upgrade. Zrejme už je aj na svete. ;)
lenkak
26.07.06,17:16
Ja si väčšinou počkám na taký 2-3 upgrade, až potom si nainštalujem novšiu verziu.
willy
26.07.06,18:34
Som za, lenže som ich díler a tak musím "skúmať", či to, čo mi niekto hlásil ako problém už je odstránené a ak nie tak kontaktovať programátorov, čo sa s tým deje a kedy to bude hotové - prípadne odstránené.
lenkak
26.07.06,18:46
ja som len používateľ, ale aspoň budem mať komu nahlasovať chybičky krásy.
STRELEC
26.07.06,18:50
Malé doplnenie: vo verzii 4.60.416 pre Windows sa stáva, že pri prenose skladových pohybov do faktúry nie je možné faktúru vytlačiť a musí sa urobiť reindexácia a optimalizácia dát. Programátori sľúbili nový upgrade. Zrejme už je aj na svete. ;)Od 12.07. sú nové verzie JU,PU ... 417.
ondrejvla
26.07.06,19:04
Od 12.07. sú nové verzie JU,PU ... 417.

Peter aj pre DOS?
STRELEC
26.07.06,19:07
Peter aj pre DOS?Pre DOS neviem. Nepoužívam. Pozriem na www.mrp.sk?
lenkak
26.07.06,19:09
Vlasta,
pre Dos som nenašla nové verzie.
ondrejvla
26.07.06,19:10
Pre DOS neviem. Nepoužívam. Pozriem na www.mrp.sk? (http://www.mrp.sk?)

Budem rada! Potom si zavolám vnuka, aby mi stiahol upgrade cez net.
ondrejvla
26.07.06,19:11
Vlasta,
pre Dos som nenašla nové verzie.

No to sú pliagy! Platím ročný upgrade aj ja, aj vo firmách, pre ktoré robím ( alebo som tam zamestnaná?, asi...) a upgrade je 3-4 krát do roka!
Marína
26.07.06,19:14
Vlasti, to bude tým, že DOS verzie už majú "vymakanejšie", dlhšie na nich pracovali a preto v nich nemusia toľko opravovať a upravovať.
STRELEC
26.07.06,19:14
Budem rada! Potom si zavolám vnuka, aby mi stiahol upgrade cez net.Na www ale namajú čerstvé informácie. W-verzia je tam spomínaná ešte č.413. Keď ja tam už dávnejšie chodím len rovno do sekcie download, kde mi naskočí, či sú nové PU,JU,MaP. Ak nie sú - idem preč.
lenkak
26.07.06,19:15
DOS práveže už moc neprerábajú, iba pri zmenách zákonov.
Viac sa zaoberajú vymoženosťami Win verzie.
STRELEC
26.07.06,19:18
Vlasti, to bude tým, že DOS verzie už majú "vymakanejšie", dlhšie na nich pracovali a preto v nich nemusia toľko opravovať a upravovať.Bol by som aj zvedavý na pomer predajov DOS/WIN programov. Podľa mňa DOS-ovské už majú len preto, že ešte stále je záujem.
MRP programy sú aj natoľko vyriabilné a DOS boli aj stabilné (teraz neviem), že na drobnejšie úpravy DOS sa jednoducho vybodnú.
lenkak
26.07.06,19:23
Peter
je to aj môj názor.
DOS je už len pre používateľov, ktorí s Dos verziou robia časovo dlhšie.
ondrejvla
26.07.06,19:23
Bol by som aj zvedavý na pomer predajov DOS/WIN programov. Podľa mňa DOS-ovské už majú len preto, že ešte stále je záujem.
MRP programy sú aj natoľko vyriabilné a DOS boli aj stabilné (teraz neviem), že na drobnejšie úpravy DOS sa jednoducho vybodnú.
A pravdepodobne ich majú ešte aj preto, že je veľa firiem, ktorí ich majú zakúpené a potrebujú nové verzie. Ale až takí pružní vzhľadom k tomu, že ich má veľmi veľa firiem nie sú.
STRELEC
26.07.06,19:24
Peter
je to aj môj názor.Teším ..........:)
willy
27.07.06,14:56
A pravdepodobne ich majú ešte aj preto, že je veľa firiem, ktorí ich majú zakúpené a potrebujú nové verzie. Ale až takí pružní vzhľadom k tomu, že ich má veľmi veľa firiem nie sú.
Dovolím si nesúhlasiť, nakoľko nové verzie sa spracovávajú jednak na základe legislatívy, ale aj na základe pripomienok užívateľov. Ako díler sa snažím naučiť svojich klientov, že len ak mi problém nahlásia, viem ho posunúť a riešiť spolu s programátormi. Niekedy sú nové verzie na základe pripomienok niektorej "mamutej" firmy, ktorá potrebuje nejaké špecifikum. Takže, ako hovorí istý pán: píšte, telefonujte, faxujte a bliakajte! Ak MRP o probléme nevie, nemôže ho riešiť. Ak máte nejaký problém, ktorý chcete riešiť, môžete poslať mail aj na mrp@mrp.sk. Vilo
willy
27.07.06,15:03
Peter
je to aj môj názor.
DOS je už len pre používateľov, ktorí s Dos verziou robia časovo dlhšie.
Áno, je to preto, že ešte stále je priveľa používateľov, ktorí jednoducho nechcú verzie Win a sú zvyknutí na DOS verziu, alebo (videl som nie raz na vlastné oči) majú PC, kde je ešte OS Dos 6.22, takže Win jednoducho nepôjde. A nakoniec je ešte skupina ľudí, ktorí sú "zo starej školy" a myš nemajú radi, tak títo jednoducho Win nechcú - aj keď 99% sa v MRP dá urobiť aj klávesnicou, len treba v dolnej lište čítať skratky :D.
lenkak
27.07.06,17:44
Presne ako som predpokladala. :confused:
Zoltán Kovács
28.07.06,12:47
Včera vyšla verzia 4.54.002 WIN MAP
Zoltán Kovács
28.07.06,13:34
Po vykonaní aktualizácie na verziu 4.54.002 MAP multi vyhadzuje nasledovné hlásenie:
"Operáciu nie je možné vykonať, v systéme je prihlásený ďalší užívateľ!"

Stretli ste sa s tým????
willy
28.07.06,13:35
POZOR!!! Pri aplikácii tejto verzie na server zrejme došlo k jej narušeniu, pretože sa správa nekorektne. Programátorov som o tom už informoval, vedia o probléme, takže v pondelok bude nová verzia.
NEODPORÚČAM INŠTALOVAŤ !!!
willy
28.07.06,13:36
Po vykonaní aktualizácie na verziu 4.54.002 MAP multi vyhadzuje nasledovné hlásenie:
"Operáciu nie je možné vykonať, v systéme je prihlásený ďalší užívateľ!"

Stretli ste sa s tým????

POZOR!!! Pri aplikácii tejto verzie na server zrejme došlo k jej narušeniu, pretože sa správa nekorektne. Programátorov som o tom už informoval, vedia o probléme, takže v pondelok bude nová verzia.
NEODPORÚČAM INŠTALOVAŤ !!!

Práve som o tom písal!!!
Zoltán Kovács
28.07.06,13:40
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Neskoro som si všimol, že v druhej téme je tiež o tomto probléme reč.
willy
28.07.06,13:42
Bohužiaľ, inštalácia sa nedá vrátiť späť - aspoň teda nie pre bežného používateľa. Ak "nehorí", tak počkajte do pondelka - utorka, bude vydaná opravná verzia, ktorá problém - dúfam - vyrieši.

Pekný víkend.
STRELEC
28.07.06,13:49
Bohužiaľ, inštalácia sa nedá vrátiť späť - aspoň teda nie pre bežného používateľa. Ak "nehorí", tak počkajte do pondelka - utorka, bude vydaná opravná verzia, ktorá problém - dúfam - vyrieši.
Pekný víkend.Lenže ja som dopoludnia už veselo upgradoval:mee:. Opäť sa potvrdilo, že ponáhľať sa treba pomyličky alebo radšej vôbec nie!
willy
28.07.06,13:55
V Š E T K Ý M!!!

Vydržte do pondelka, neviem, či budem môcť byť on-line, ale pokúsim sa dostať v pondelok doobeda na server a stiahnuť novú verziu. Ak bude OK, tak tu hodím príspevok, aby ste si nerozhádzali dáta ešte viac, ako máte. Pre tých, ktorí ešte neupgradovali, vydržte s upgradom a prečítajte si potom môj oznam (alebo niekoho iného, kto stiahne vyššiu verziu skôr a oskúša ju), aby ste sa vyhli zbytočným problémom, pretože verzia rieši "konečnú fázu" Roč. zúčtovania zdr. poistenia za rok 2005. Popis zmien je tu http://www.porada.sk/t30207-nove-verzie-vydane-1272006-pre-windows.html
ALDA
28.07.06,14:53
Áno, je to preto, že ešte stále je priveľa používateľov, ktorí jednoducho nechcú verzie Win a sú zvyknutí na DOS verziu, alebo (videl som nie raz na vlastné oči) majú PC, kde je ešte OS Dos 6.22, takže Win jednoducho nepôjde. A nakoniec je ešte skupina ľudí, ktorí sú "zo starej školy" a myš nemajú radi, tak títo jednoducho Win nechcú - aj keď 99% sa v MRP dá urobiť aj klávesnicou, len treba v dolnej lište čítať skratky :D.

"zo starej školy"..som aj ja, ale s Win. pracujem už 3 roky:p
a myš nemám rada:D
a ešte dodávam, že veru mi nie vždy pomohli z MRP, musela som si poradiť sama:mee:
Manžel má tiež MRP Win. JU a mal veľké problémy, presviedčali nás, že je potrebné a lepšie PU, vyriešili sme to sami a bolo to celkom jednoduché:), má aj s.r.o. PU a tam sú tiež problémy, ale musíme to vyšpekulovať zasa sami. Veru má ešte MRP čo doháňať a nedá sa hovoriť o firmách, ktoré chcú niečo špecifické./sklad, fiškálna pokladňa, JU,PU, FA a pod./
willy
28.07.06,19:03
Ale jasné, že žiaden softvér nie je bez chyby, ani ten z MRP nie je. Nepoznám človeka, ktorý by tvrdil, že MRP je najlepší softvér na Slovensku. Každému vyhovuje niečo iné. Ale práve preto som písal v predošlom príspevku, že len Vašou zásluhou sa môže vylepšovať a môžu vychytávať chybičky, či chyby. Ak budem môcť niekomu z Vás pomôcť, rád tak urobím.;););) Porovnávam však čas čo som bol klientom Softipu a čo dokázali vyriešiť oni, a som klientom MRP a čo spravili zasa títo. Možno mám trochu výhodu, že som díler, takže na odpovede čakám podstatne kratšie ako bežný užívateľ. Je to pochopiteľné, lebo zabezpečujem MRP pre koncových klientov. Porovnávať v mojom prípade nemá zmysel. Uvediem však perličku: v Softipe mi tvrdili zhruba pol roka, že uzávierku z roku nemôžem vytlačiť preto, že mám výkonnú tlačiareň a na takúto oni veru nevedia ovládač urobiť (HP LaserJet 1100). No netrafí Vás? :mad::mad::mad:
Zoltán Kovács
31.07.06,13:00
Už je vonku opravená verzia MAP 4.54.003.

Willy ešte si to netestoval? Aby som zase neinštaloval chybnú verziu! Ďakujem
willy
31.07.06,14:33
Práve som sadol k PC, takže sa na to idem pozrieť.
willy
31.07.06,14:40
Práve som doinštaloval MZDY a Personalistiku pre Windows multi a je stabilná. Prevod dát, oprava indexov, optimalizácia dát, ale aj zálohovanie a obnova je OK. Dokonca mám pocit, že všetky tieto procesy bežia o dosť rýchlejšie. Všetci, čo ste si nainštalovali verziu 4.54.002, ale aj ostatní, si môžte bez obáv inštalovať verziu 4.54.003.
Vilo
Zoltán Kovács
31.07.06,14:47
Vďaka za rýchlu odpoveď. Idem preinštalovať tú nešťastnú verziu 4.53.002
STRELEC
03.08.06,05:47
POZOR!!! Pri aplikácii tejto verzie na server zrejme došlo k jej narušeniu, pretože sa správa nekorektne. Programátorov som o tom už informoval, vedia o probléme, takže v pondelok bude nová verzia.
NEODPORÚČAM INŠTALOVAŤ !!!

Práve som o tom písal!!!Predošlá náprava z 31.07. zrejme nepostačovala. Od včera je na stránke MRP zavesená nová verzia z 02.08.2006
v4.54.004
leilaaaa80
12.08.06,23:29
prosim vas ako mam zacat robit mzdy idem podla knihy ale nejde mi to
leilaaaa80
12.08.06,23:30
potrebujem pridat novu zdrav.poistovnu ako to mam urobit,
poradi mi niekto
leila
Monika Kováčová
13.08.06,06:45
potrebujem pridat novu zdrav.poistovnu ako to mam urobit,
poradi mi niekto
leila

zlezaradil Choď do číselníky, mzdový číselník, práca so mzdovým číselníkom, karta Poistné. Stlač + pridaj Názov položky napr. CHZP Apollo, podtyp položky zdravotné poistenie. Vyplň poistné zamestnanca 4%, poistné zamestnávateľa 10%, poistné zamestnanca so ZPS 2%, poistné zamestnávateľa so ZPS , minim. VZ 6900,-, max VZ 47.475,-, poistné zaokrúhliť po zamestnancoch odfajkni, zaokrúhlenie poist. organizácie za zamestnanca.
Prejdi do karty Vymeriavací základ a odfakni všetko tak ako pri Vš.ZP. Na ďalších kartách doplň adresu, účet a kód banky, VS atď.
lenkak
13.08.06,17:03
najprv si zadaj do čísleníka novú ZP, až potom pridaj zamenstnancovi PP, aby Ti si si mohla hneď vybrať už novo zadanú ZP. Potom by si PP musela opravovať.