Letko
27.11.16,09:17
Manzelka je na rodicovskom s dvojrocnou dcerou, momentalne je manzelka v nemocnici, prac. pomer trva len je toho casu doma na rodicovskom, ma narok na marodku zo Soc. pois.?

Dakujem.

Doplnenie

Je doma na rodicovskej dovolenke a ma len jedneho zamestnavatela kde ma len jedno zamestnanie.
avalik
27.11.16,08:28
Nevylucuje sa poberanie nahrady prijmu pri DPN (10 dni zamestnavatel), od 11. dna nemocenskeho od SP a rodicovskeho prispevku ak je pocas cerpania RD zamestnana aj inde, resp. na iny PP ci dohodu u povodneho zamestnavatela. Zamestnavatelovi, u ktoreho necerpa RD je nutne dorucit PN.

Este doplnim:
"Manzelka je na rodicovskom' - nespravne slovne spojenie, moze byt na:
- rodicovskej dovolenke (cerpa u zamestnavatela) a poberat rodicovsky prispevok, alebo
- nie je na rodicovskej dovolenke a pobera rodicovsky prispevok

Po doplneni zadania: nema narok na nemocenske davky
veronikasad
27.11.16,08:53
Nesúhlasím, počas rodičovskej dovolenky má prerušené pnem. poistenie, nemá nárok na nemocenske
veronikasad
27.11.16,08:54
Je na rodičovskej dovolenke, alebo pracuje a poberá rodičovský príspevok?
avalik
27.11.16,08:58
z jeho zadania nie je mozne posudit ci je na RD a v nemocnici alebo je na RD a popri tom zamestnana v inej firme. Ale doplnim odpoved.
veronikasad
27.11.16,11:57
Nemá nárok na nemocenské, počas rodičovskej dovolenky má prerušené nem.poistenie.

Dalo sa to obísť, ak išlo o planovanu hospitalizáciu, že oznámi zamestnávateľovi ukončenie rodičovskej.dovolenky, požiada o čerpanie jedného dňa dovolenky a od ďalšieho dňa jej vypisu PN. Po skončení PN by sa znovu vrátila na RD.

Ak už je v nemocnici, nič s tým neurobí, nárok na nemocenské jej nevznikne
ivka70
27.11.16,12:40
Nema narok na nemocenske, lebo jej nemocenske poistenie je pocas rodicovskej dovolenky v praci prerusene.
Ale ak je ona v nemocnici, tak otec dietata ma narok na OCR s dcerou (aj ked je zdrava), kedze osoba, ktora sa o nu bezne stara (matka) sa o nu starat nemoze (je hospitalizovana).
Letko
28.11.16,05:04
Ďakujem za info. S deťmi sú už počas dňa starí rodičia.
Letko
28.11.16,05:05
Ďakujem za info :)
ivka70
28.11.16,06:44
Ak su to dochodcovi, OCR neporebuju, ale ak by to mal riesit zamestnany otec, tak ten ma narok na OCR.