sissy87
27.11.16,10:16
Môj klient hoci je občanom SR, má OP, no nechce sa mu vybaviť OP s čipom atď. Chcel by splnomocniť svojho právnika aby aktivoval, a používal elektronickú schránku firmy. Môže to tak urobiť aj na začiatku, alebo len po prvom prihlásení?
avalik
27.11.16,09:22
305/2013 Z. z.
Zákon o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente)

§ 13
Aktivácia a prístup do elektronickej schránky


(7) Udelenie oprávnenia na prístup a disponovanie s elektronickou schránkou a zmenu v oprávneniach na prístup a disponovanie s elektronickou schránkou vykoná majiteľ elektronickej schránky a to elektronickým dokumentom autorizovaným majiteľom elektronickej schránky, ktorý doručí správcovi modulu elektronických schránok prostredníctvom na to určenej funkcie elektronickej schránky alebo dokumentom v listinnej podobe s úradne osvedčeným podpisom majiteľa elektronickej schránky. Prístup a disponovanie s elektronickou schránkou v rozsahu udeleného oprávnenia podľa prvej vety zabezpečí správca modulu elektronických schránok bezodkladne, a ak je vykonané dokumentom v listinnej podobe, tak do piatich pracovných dní odo dňa jeho doručenia.
karakul
27.11.16,09:26
sissy87
27.11.16,10:02
Takže podľa všetkého čo tam napísali: konateľ musí vybaviť OP s čipom, prihlásiť sa do elektronickej schránky svojej firmy a tam vyplniť žiadosť o udelenie prístupu ďalším osobám.... Pochopila som to správne? Ďakujem :-)
karakul
27.11.16,10:06
ano
zlatka.b
15.12.16,06:51
Tiež som takto pochopila návody na udelenie prístupu inej osobe, ale som si to ešte preverovala telefonicky na kontaktnom centre www.slovensko.sk a tam mi dvakrát potvrdili, že aj slovenský štatutár s OP môže poveriť inú osobu písomným splnomocnením ako zahraničný štatutár a poslať túto plnú moc na Úrad vlády.
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_zahranicny-statutar/
avalik
15.12.16,06:57
ale ved to vyplyva priamo zo zakona - nie je tam obmedzenie, ze pisomne len zahranicny statutar - zakon som citovala v mojej odpovedi