Vanny
27.11.16,12:22
Dobrý deň,chcela by som sa informovať,v sobotu som riadne cohorela,nejak som to neriešila,ale dnes už celý den horučky,a silný kašel. Potrebovala by som ísť lekarovi a aspon dva dni byť doma s nástupom do práce v stredu. Viete mi prosím Vás poradiť,ako to funguje? Ked napríklad tie dva dni nebudem v práci,nebudem to mať vôbec zaplatené? Pracujem na TPP. Ďakujem.
ivka70
27.11.16,11:23
Ak si chora a lekar ta uzna praceneschopnou, samozrejme, ze mozes.
Budes mat platenu nahradu mzdy pocas PN od zamestnavatela prvych 10 dni. PN ti v pondelok moze lekar vypisat uz od soboty.
Odporucam to velmi dobre a co najskor odkomunikovat so zamestnavatelom, aby to v skusobnej dobe nebral ako zneuzivanie (lebo aj taki zamestnanci su).
veronikasad
27.11.16,11:27
Nebudeš bez príjmu, ak ti lekár vystaví PN, prvých 10 kal.dni platí zamestnávateľ náhradu príjmu ( prvé tri dni 25%, 4-10.den 55%).

Len nezabudni, že si v skúšobnej dobe a počas nej môže zsmestnavatel s tebou kedykoľvek ukončiť pracovný pomer aj počas PN.
Vanny
27.11.16,11:29
Samozrejme,už som mu písala,a aj kolegyne mi písali že radšej nech to vyležím aj ked len dva dni,lebo zajtra a utorok máme aj audit a taliani su majitelia a keby vidia že ledva robím tak len šéf by mal zasa zbytočné problémy. No len rozmýšlam lebo takto to nebude ani zaplatené a tak ja nechcem aby si niekto niečo také myslel že to robím len z nudy že som chorá. Každopádne velmi pekne Vám dakujem:)
ivka70
27.11.16,11:34
nahrada mzdy je urcite nizsia ako mzda, ale zasa radsej vylezat ako si prechodenim privodit nejske chronicke problemy. Skore uzdravenie :)
Vanny
27.11.16,11:53
Stačí mi aj len to,ked zajtra pojdem lekárovi,dá mi lieky,zajtra ešte vyležím a utorok už pojdem. Na jeden den hádam ani PN nepotrebujem,či? Prepáčte že tolko ruším len fakt na tomto internete je všeličo a takto ked mi niekto poradí lepšie tomu pochopím :) a Ďakujem
veronikasad
27.11.16,11:54
Na jeden deň ti môže dať tzv.paragraf, ktorý je platený priemerným zárobkom.
Vanny
27.11.16,11:58
Tak uvidím čo odpíše,a poviem mu. Nechcem zbytočne vymeškávať. Je pravda že choroba si nevyberá,ale tak stačí aj len ked mi dá lieky a v utorok už pôjdem. Nejak to prežijem,ale tie lieky potrebujem určite.