luebchenko
08.11.04,15:03
Prosím, ak má niekto skúsenosť s účtovníctvom obchodných komôr - čo je to za subjekt? Aké účtovníctvo vedie? Aké doklady vystavuje? Mám faktúru z jednej obchodnej komory - nie je tam žiadne IČO, DIČ, číslo faktúry... Jediný údaj je o registrácii na MV SR - číslo registrácie, a samozrejme č. bankového účtu. Účtujú slovenskej s.r.o. nájom - môžem takýto doklad uznať do N?

Ľuba
Nike
08.11.04,14:29
Nemám skúsenosť s obchodnou komorou, ale pokiaľ viem existuje jedna zriadená zákonom, sídlo má na Gorkého ulici v BA. Trochu ma prekvapuje registrácia na MVSR, to by mohlo znamenať, že nejaké združenie si dalo názov komora. Skús pohľadať na nete - obchodná a priemyselná komora. Viac neviem sorry.
luebchenko
09.11.04,07:18
Nike ďakujem, nemám problém tú komoru nájsť, len neviem, či môžem doklad od takejto organizácie - bez IČO, DIČ... akceptovať v účtovníctve do nákladov. Teraz som zistila, že IČO majú - je na nájomnej zmluve - ale to je všetko. Nikto nie je v obchodnom styku s takýmito organizáciami?

Ľuba
Nike
09.11.04,09:45
Som v styku s komorou, ale čudujem sa, že práve obchodná nevie, že na doklade má byť IČO. Mám skúsenosti, že DU pri kontrolách kontrolujú hlavne dodržiavanie zákona o účtovníctve a chábajúce IČO na doklade tam patrí. DIČ nemusia mať nemusia byť plátca DPH. No asi by som bola na nich zlá a vyžadovala správny doklad. Počkaj čo na to iní poradcovia.