Damián
03.07.06,13:44
Prosím o radu. Účtujem v jednoduchom účtovníctve a firma má exekúciu ako ju mám v jednoduchom účtovníctve účtovať ako výdaj nepodliehajúci zdaneniu?:(

Ďakujem
tsatsiki
03.07.06,11:58
treba rozclenit sumu na istinu, trovy, uroky podla exekucneho prikazu ako boli zaplatene.
istina je zaplatenie zavazku opravnenemu z exekucie, takze ak bol tento zavazok zavazkom, ktoreho uhradenie bolo vydajom znizujucim zaklad dane, potom aj jeho zaplatenie je ovplyvnujuce danovy zaklad.
rovnako by som potom podla mojho nazoru dala aj uroky a trovy konania, pretoze ak podnikatel nemal v case splatnosti zavazku prostriedky na uhradu zavazku, vzniklo sudne a nasledne exekucne konanie a jeho naklady suviasia s podnikatelskou cinnostou.
evka-janekova
26.03.09,08:37
Ja mám taký istý problém, teda v pohode môžem dať do výdavkov istinu, trovy, úroky a všetko? Dakujem
rogalo
13.09.09,09:48
Poprosim o radu: Od exekutora sme v tychto dnoch obdrzali list, v ktorom nam oznamil, ze firma voci ktorej sme mali sudom priznanu exekuciu za neuhradenu fakturu vo vyske 13 tis. Sk+sudne trovy bola v tychto dnoch vymazana z obchodneho registra a doporucuje z nasej strany podat navrh na ukoncenie exekucie, nakolko uz nie je mozne tuto ciastku vymoct. Telefonicky nam zamestnankyna uradu ozamila, ze po tomto podani nam budu fakturovat exekutorske trovy vo vyske 196 EUR. Ked sme sa na tento pripad blizsie pozreli zistili sme, ze byvale vedenie poziadalo v r. 2000 advokatsku kancelariu o zastupovanie v tomto pripade na sude. V roku 2001 po ukonceni sudu bola jej uhradena za tieto sluzby fa. vo vyske 2.5 tis. Sk. Advokat v tom istom roku poziadal exekutora o vymahanie pohladavky. V roku 2002 predvolal pisome byvaleho statutara, aby mu oznamil, ze pohladavku podla jeho zisteni nebude mozne ani exekucnou formou uskutocnit a uz vteda v liste navrhol ukoncit konanie. O vysledku tohto jednania nemame ziadne pisomne doklady. A teraz po 7 rokoch nam znovu exekutor pisomne zaslal tu istu spravu a s tym istym navrhom. Boli sme z toho prekvapeni,pohladavka bola totiz byvalou uctovnickou k 31.12.2002 dana do nakladov-zlikvidovana a pri odovzdavani uctovnictv v r. 2004 samozrejme nebola evidovana. Skoro po desiatich rokoch konstatujeme,ze sme nic z nasej pohladavky nevysudili a este sme si navysili naklady o sluzby advokatskej kancelarii a teraz exekucnymi trovami. Mate niekto skusenosti s takymto pripadom prip. poprosim o radu co mame dalej podniknut alebo neostava nic ine len uhradit vycislene exekucne trovy ? Dakujem.