Damián
03.07.06,12:59
Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo a zistila som že nesedí 321. Ešte presne neviem v ktorom roku sa stala chyba, no ani neviem až na to prídem ako to správne opravím bez toho aby som dávala opravné daňové priznania. Ak viete tak prosím o radu, ďakujem,ďakujem....
Tweety
03.07.06,11:03
Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo a zistila som že nesedí 321. Ešte presne neviem v ktorom roku sa stala chyba, no ani neviem až na to prídem ako to správne opravím bez toho aby som dávala opravné daňové priznania. Ak viete tak prosím o radu, ďakujem,ďakujem.... Účet 321 podlieha inventarizácii. Treba pozrieť jednotlivé inventarizácie a súvahy k 31.12. ,potom PS k 1.1. nasledujúc. roka. Ak sa chyba zistí, až potom sa môže postupovať. Chyby môžu byť rôzne.
plavčík
03.07.06,11:05
Neviem v akom softe robíš, ale niektoré softy to robia tak, že ak je fa. vyrovnaná platbou vopred /314/ tak zadávaš fa ako :
5xx....... 100 sk
343........ 19 sk
314...... -119 sk a tam ti nevstupuje 321 ale 314 s mínusom

Možno ti to nepomôže, ale snaha bola... :-)))
evina
03.07.06,11:06
Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo a zistila som že nesedí 321. Ešte presne neviem v ktorom roku sa stala chyba, no ani neviem až na to prídem ako to správne opravím bez toho aby som dávala opravné daňové priznania. Ak viete tak prosím o radu, ďakujem,ďakujem....
V prvom rade musíš prísť na chybu- mohla byť niektorá platba napr. zaevidovaná 2x, mohla byť niektorá faktúra preplatená a pod. Ak na chybu prídeš a nepôjde o opravu účtovania na 5-kových účtoch-teda nepôjde o úpravu základu dane- nemáš prečo dávať dodatočné D., Podľa toho o čo ide opravíš účtovanie v tomto roku.
Jozef I
03.07.06,11:32
V podstate ak nezistíš v čom je chyba, alebo hladanie by bolo zdĺhavé a suma nie je významná, odpísal by som rozdiel do nedaňových nákladov alebo do daňových výnosov. Samozrejme po inventarizácii účtu, aby som si bol istý, že po oprave už bude zostatok v poriadku a sedieť zo saldom partnerov.
M3G
05.07.06,16:50
V podstate ak nezistíš v čom je chyba, alebo hladanie by bolo zdĺhavé a suma nie je významná, odpísal by som rozdiel do nedaňových nákladov alebo do daňových výnosov. Samozrejme po inventarizácii účtu, aby som si bol istý, že po oprave už bude zostatok v poriadku a sedieť zo saldom partnerov.

Najmä vtedy je toto vhodné, keď sa predchádzajúci "účtovník" po slove inventarizácia zatváril akože "Ty inteligent, prečo ideš zhurta na mňa s takými cudzími slovami...si myslíš, že si pojedol všetku múdrosť sveta?"