Lord999
28.11.16,10:42
Dobrý deň,
dnes som si na okresnom riaditeľstve policajného zboru podával žiadosť o vydanie nákupného povolenia na nadobudnutie zbrane kategórie B. Príslušník na danom oddelení žiadosť prijal a uviedol, že "si pre povolenie mám dôjsť budúci týždeň v stredu a možno až v piatok". Z informácií mne dostupných viem, že vydanie nákupného povolenia je vec, ktorá sa dá spraviť na počkanie, a teda nechápem, prečo by táto lehota mala byť 9 až 11 dní. Z toho dôvodu, by som sa chcel teda opýtať, čí by mi niekto v súvislosti s týmto vedel poradiť, aká je teda lehota na vydanie tohto nákupného povolenia a taktiež, ktorý právny predpis (a jeho konkrétne ustanovenie) o tom hovorí, keďže v zákone o zbraniach a strelive ani v prislúchajúcich vyhláškach to uvedené nie je.
Vopred veľmi pekne ďakujem.
buchač
28.11.16,10:31
Hehehe.....a prečo si sa nespýtal na polícii na dôvod neodkladného vydania NP ? ;)
MOŽE ešte neznamená, že sa MUSÍ.
avalik
28.11.16,10:46
71/1967 Zb.
Zákon o správnom konaní (správny poriadok)

§ 49
Lehota pre rozhodnutie
(1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne.
(2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.
Lord999
28.11.16,14:26
Na túto skutočnosť som sa samozrejme pýtal, pričom som nedostal adekvátnu odpoveď. Neuviedol som to sem, keďže tu nechcem vypisovať každé jedno slovo, čo som s nimi prehodil, aby tu zasa nebolo príliš nadbytočných informácií (pri čítaní to zdržuje). Podstatná je pre mňa otázka "Aká je teda lehota na vydanie tohto nákupného povolenia a taktiež, ktorý právny predpis (a jeho konkrétne ustanovenie) o tom hovorí?", ďakujem za pochopenie.
avalik
28.11.16,14:32
moja odpoved ti nestaci?
Lord999
28.11.16,14:36
Veľmi pekne ďakujem. Ak som správne pochopil, môj prípad spadá do § 49 ods. (1), keďže na vydanie nákupného povolenia potrebujú iba údaje, ktoré som uviedol v žiadosti, alebo sa mýlim?
buchač
28.11.16,14:46
Schválne som nedal odpoveď, ale iba komentár.
Že kuwa som predpokladal takéto mudrovanie.

Chlape jeden....a TY si vlastne ako UROBIL skúšky ???
Veď ja by som Ti ten ZP vlastne aj vzal.
Ani vzduchovečka alebo paintbolka poniektorým do rúk nepatrí a nie ešte ostrý kvér.
Lord999
28.11.16,15:03
Poprosím ťa, ukľudni sa! Týmto prístupom ničomu nepomáhaš. Ak nemáš čo konštruktívne pridať, tak sa radšej nevyjadruj. Toto je portál o radách a nie o osočovaní a hádaní sa.
avalik
28.11.16,15:10
no zalezi ako tvoju ziadost posudil dany pracovnik - mozno im nesiel system aby overili tvoje udaje, nemali papier, ...
buchač
28.11.16,15:31
Hm...nuž neviem, či sa môžem vyjadriť...dovolíš mi ?
Nuž, ja mám ZP na "A, E, F" vyše 20 rokov a doma aj nejaké zbrane.
Neosočujem...no prax vraví, že to, čo si dovolím tvrdiť je občas aj pravda.

Poviem Ti ale aj inak.
Záleží od oddelenia. Kde patrím ja, tam sa nákupka vydávajú na počkanie. Ešte som nikdy nečakal !!!
Inde je bežnou praxou čakať pár dní.....a keď je niekto silno múdry, tak si počká aj viac.
roman876
28.11.16,16:53
Nakupne povolenie ti vobec nemusia vydat ak sa im nieco nebude zdat (napr. dovod v ziadosti a pod).Teda kludne by som pockal tych 30 dni a potom sa tam siel znova spytat.