minervacar
28.11.16,12:17
Tento biznis ma velmi zaujima a akekolkvek vase skusenosti budu cenne. Zaujima ma najma rozbeh daneho podnikania, s cim ste sa najvaic trapili pripadne co vam fungovalo ako predajny kanal. Dakujem.
jslancik
28.11.16,12:02
veľmi komplikované a nereálne. Musel by si mať extra dobrý plán, aby si prežil. Odhliadnuc od komplikovanosti výroby - slovenská legislatíva nie je zďaleka jednoduchá a treba splniť xyz vecí (nájdeš na internete, fakt tu nejdem rozpisovať všetko). Musíš to aj predať a uspieť v konkurencii rozbehnutých firiem, ktoré už majú klientov.
Najdôležitejšia vec? Dostatok peňazí. Aby ti po kompletnom založení a zariadení výroby zostalo ASPOŇ na 1 rok komplet fungovania - komplet pokryté náklady na personál a priestory. aby si nebol v kŕči, vtedy sa dobre nepodniká. Teda na ten rok potrebuješ niekoľko desiatok tisíc eur, aby si mal vôbec šancu. A ver tomu, že ten rok bude trvať, kým sa dostaneš z červených čísel, kým si vôbec nájdeš klientelu, vybuduješ meno.
Predajné kanály? hm... môžeš síce osloviť a zabezpečiť si spoluprácu s firmami (napr. PZ, väčšie či menšie firmy v okolí), ale má to háčik, že čím viac im to budeš ponúkať, tým nižšie ceny si vyjednajú. Najlepšie by bolo moc na to netlačiť, iba predostrieť možnosť, a nechať to tak.
minervacar
28.11.16,16:27
Dakujem za napomocne info, inac by som sa k tomu asi ani nedopatral. Podnikal / pracoval si v tejto oblasti?
jslancik
28.11.16,16:31
V tejto oblasti ja konkrétne nie, ale mam známych, čo to robia. A mam hlavne sedliacky rozum. A pohybujem sa tu na porade už nejaky ten rôčik.