mimi
28.11.16,13:10
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť ako by ste to vy riešili?

Zistila som, že zamestnancom nebol zdaňovaní nepeňažný príjem 1% z OC služobného vozidla, ktoré používali na súkromné účely.

Pred tým roky ani neviem či mám riešiť.

Čo by ste poradili? Tento rok t.j. rok 2016 chcem všetko dodaniť a aj odvody do SP, ZP odviesť. Budem robiť všetky výkazy a dane znova.

Mám to urobiť alebo sa na to vykašlať? Ja by som to robila. Len my všetci vravia, že si robím zbytočnú robotu. :-(
Len neviem potom , keď príde kontrola - ja budem zodpovedná za ročnú uzávierku a ročné zúčtovanie dane zamestnancom.

ďakujem

Mimi
IvetaH
28.11.16,12:35
Ja by som to nechala tak. Ak bude kontrola, doplatia, ak nebude kontrola - ešte lepšie.
mimi
28.11.16,12:39
Budeme robiť dodatočné daňové priznania DzPPO za rok 2013,2014,2015. Tak sa obávam , že príde daňová kontrola. Preto by som to chcela aspoň za rok 2016 urobiť. Aj keď fakt sa mi do toho veľmi nechce.
ivka70
28.11.16,12:45
A je z nejakych dokumentov jasne ,ze mali auta aj na sukromne pouzivanie?
Lebo skor by som prerobila tie, ze ziadne sukromne jazdy neboli za predchadzajuce roky.
mimi
28.11.16,12:55
Majú tak urobené niektoré knihy jázd. len som bola na školení a tam vraveli, že Daňový úrad vždy káže , aby sa zdaňovalo zamestnancovi 1%.
Ale možno by bolo dobré sa fakt tváriť, že boli len na pracovné účely použíté autá a až od tohto mesiaca im normálne dať ten nepeňažný príjem.

ďakujem, že to so mnou rozoberáte. Lebo ja už som z toho taká na nič, že toto musím riešiť. A nie len toto v účtovníctve. ďakujem. :-)