lukas3108
28.11.16,13:55
Môj syn chodí tretí rok do tej istej školy alebo bývalá priateľka sa mi vyhráža že ho presunie na inú školu.má na to právo?
ivka70
28.11.16,13:01
a dovod presunu?
ide o presun v ramci mesta?
lukas3108
28.11.16,13:06
Ja žijem vo Poprade aj ona sa presťahovala do mlynici cca 7km dohodli sme sa týždeň je už mňa ako týždeň je už nej ona chce že keď je už nej aby som ho odnášal do školy ja
misoft
28.11.16,14:06
Ak ho chce preradiť na inú školu a to do miesta, kde sa ona (ako zákonný zástupca) zdržiava/býva - môže.
A ako čítam - neboli ste asi ani zosobášení, nie ste rozvedení ..... v tomto prípade je potom zákonným zástupcom ex-priateľka. A o tom, že syn je na striedačku - to je vaša dohoda (teda asi žiadne súdne rozhodnutie) - takže je to na nej všetko, ako sa rozhodne.
Ty v tomto prípade ťaháš za kratší koniec.
Jakubec
28.11.16,15:06
Misoft, zakonni zastupcovia su rodicia a nielen matka, bez ohladu na to, ci su rodicia zosobaseni. Na podstatnych zalezitostiach (a medzi ne patri i to, ktoru skolu bude dieta navstevovat) tykajucich sa dietata sa musia rodicia zhodnut, ak sa nezhodnu, tak na navrh lubovolneho rodica rozhodne sud.
misoft
28.11.16,17:06
V jednom máš pravdu - podľa zákona sú obaja zákonnými zástupcami. Lenže v prípade nemanželského dieťaťa sa nedáva spoločné priezvisko - a ak bude mať priezvisko po matke, darmo sa on bude oháňať tým, že je jeho otec, ak nebude mať o tom rukolapný doklad (a tým je okrem iného i rodný list). A keď jeho ex-priateľka v novej škole len povie, že je slobodná matka, na otca sa nik pýtať nebude.
arizona
28.11.16,19:46
Mate striedavu starostlivost urcenu sudom?
ivka70
29.11.16,01:20
Priezvisko s tym vobec nesuvisi a rodny list do skoly k nahliadnutiu priniest musi, cize ak je otec zapisany v rodnom liste, vyhlasenie matky, ze otec nie je, nestaci