Veronika999
29.11.16,10:06
Ahojte, moj sused si pred letom postavil svojpomocne dreveny pristresok s plachtou na celej ploche balkona, ktory je od mojho balkona vzdialeny asi jeden meter. V poobednych hodinach mi pristresok tieni v slnku. Chcem sa opytat, ci na takuto stavbu potrebuje sused nejake povolenie? Dakujem za odpoved
mareko
29.11.16,09:18
Tento "prístrešok" nie je stavba, dokonca to nie je ani prístrešok. Je to plachta, ktorú sused, keď ho o to požiadaš, isto zloží dole. A drevá ti tieniť nebudú. Estetika tohto výtvoru, to je už iná otázka.
sito
29.11.16,12:51
Je také niečo, že nesmie kaziť vzhľad domu! Pohľad z tvojho balkóna ti možno kazí výhľad, tieni, do exotu sa ti za slnkom nechce, že? Radšej doma. Pohľad z tvojho balkóna na strechu domu naproti ti nevadí, že? Možno bo námorník, len treba zaveliť, plachtu zrolovať! Potrebujem vitamín D, D, D :D
felix1
29.11.16,13:02
Je to nevkusne, ale zalezi ako to chapu dalsi vlastnici v dome a ci ta podporia. Videl som na balkone uz aj vojensku maskovaciu sieť... Podla mna je to zasah do fasady domu podliehajuci suhlasu spoluvlastnikov, ale obavam sa ze s tymto nazorom budeme v mensine. Snad pride ten spravny vietor a konstrukcia to neudrzi. Uz len aby to letiace drevo nikoho nezranlo.
afrikánka
29.11.16,13:11
Dosť dobre nechápem susedovu iniciatívu, aby si týmto spôsobom zabezpečil tieň, to mu nestačil slnečník? V prípade, že tebe tiež spôsobuje tienenie o ktoré nestojíš, tak si to s ním prekonzultuj.
Veronika999
29.11.16,13:48
Skor ako o slnko a vyhlad oproti na strechu /cestujem casto, takze nedostatkom slnka osobne netrpim, skor moje kvety a tuje, ktore mam na balkone a vyhlad oproti neriesim, nakolko byvam v centre mesta, kde je takyto vyhlad bezny/ ide o to, ze susedia kazdy vecer od leta, jesene az do dnesnych dni sedia na balkone niekolko hodin pod tou plachtou a bud pozeraju filmy na notebooku, telefonuju cez handsfree s rodinou alebo vedu hlasnu komunikaciu, takze cela ulica kazdy vecer pocuva ich rozhovory a mna aj susedov okolo tym obtazuju. A ani im nevadi, ked prsi a cez tu plachtu im kvapka voda do balkona.
mareko
30.11.16,10:52
Tebe vlastne nevadí plachta ale susedia, ktorí sedia na svojom balkóne a rozprávajú. Ak tak robia v čase od 22,00 do 6,00 hod., tak rušia nočný kľud a môžeš to riešiť. Ak si odstránia plachtu, myslíš, že na balkóne už nebudú sedávať?