Jojo8
29.11.16,11:19
Dobrý deň.Pred nedávnom som dostal vysokú pokutu za rýchlosť.Vystavili mi blok nezaplatený na mieste,kde chýba dátum Rozhodnutie nadobudlo vykonateľnosť dňa:?Je táto pokuta právoplatná?
buchač
29.11.16,10:35
Poviem asi takto.
Skús mudrovať, špekulovať alebo inak sa pokúsiť vydrbať so systémom a uvidíš následky. Nemáš proste šancu a len na to doplatíš, kľudne s exekútorom na krku.

Ale aby si bol v obraze, tak si uvedom jednu skutočnosť.
Radarový systém na meranie rýchlosti (na názve nezáleží) je prepojený s PC, ktorý majú poliši v aute....a tam už nie je ten dátum, na ktorom bazíruješ...tam je aj čas na sekundy, tam je uvedená rýchlosť...ba aj fotečku urobia.


Keďže dosť vysoká pokuta, takže aj dosť vysoká rýchlosť.
Postav sa k činu zodpovedne a nehľadaj chodníčky z kola von.
Martuk
29.11.16,10:37
presne ako píše buchač. Vysoká pokuta za rýchlosť? Tak to si ešte dobre obišiel, mohlo to skončiť aj podstatne horšie.
lujza.j
29.11.16,10:50
Som myslela,ze ti co jazdia tuho...zaplatia a drzia hubu:D
buchač
29.11.16,11:12
Lui...ja si ešte aj popol nasypem na hlavu. ;)
Už som teda ukecal situáciu, kde mi mohol poliš vziať VP a dať solídnu pokutu.
Lenže ak nemudruješ, tak nemudruje ani poliš...aj on je človek.
misoft
29.11.16,11:16
A ja k tomu po technickej stránke
"Radarový systém na meranie rýchlosti (na názve nezáleží) je prepojený s PC, ktorý majú poliši v aute....a tam už nie je ten dátum, na ktorom bazíruješ...tam je aj čas na sekundy, tam je uvedená rýchlosť...ba aj fotečku urobia."
dodám:
Záznamy sa ukladajú na ext. HDD cca 250GB (= cca 30 hod. záznamu v HD) v šifrovanej podobe. Šifrované sú ich počítačom (nemajú k nemu administrátorské práva), takže ich ani upravovať nemôžu. Na zázname sú pridané údaje z počítača (miesto, čas, lokalita, rýchlosť povolená, rýchlosť dosiahnutá) a to tiež nemôžu zmeniť.
Po skončení služby/hliadky sa jednoducho ext. HDD vyberie a založí nový/čistý - starý sa potom spracováva na oddelení podobným programom, ako má počítač v hliadkovom vozidle.
Takže Jojo8 - im ani netreba ani vypisovať dátum na blok, jednoducho dodajú do PC záznam o vystavení bloku (bloky mají čísla) a je to! A od tej doby ti beží tvoja lehota na zaplatenie. Takže pokuta je právoplatná, je zdokumentovaná, vyhodnotená, vyriešená vystavením pokutového bloku a basta.
lujza.j
29.11.16,11:24
Ja ked som zacala jazdit a zastavili ma fizli....ani okno som si nevedela stiahnut:Dja a mudrovat:eek::---....budem tvrdit,ze som nesla v busackom pruhu..ked ano....
Janiela
29.11.16,13:06
lujza.j - ja tak trochu mimo o iných policajtoch - keď mi dali papuču, tak som sa opýtala, či si môžem dať do auta kabelku. Myslela som, že auto je zaistené!!!! No, stres robí svoje. :D Ale platila som bez slova. Ako buchač píše, aj oni sú len ľudia. Nakoniec sa nado mnou zľutovali a dostala som len 10,- EUR. :)

Zamestnanec mesta Jojo8 nech jazdí slušne, nedostane pokutu. :)