Tica2
29.11.16,12:29
V septembri som prišla na chybu v januárovom priznaní k DPH. Podala som dodatočné priznanie, v ktorom nám vznikol preplatok cca 600 eur. Kedy nám ho finančná správa vráti? Sme mesační plátcovia. Alebo mám čakať najprv kontrolu?
KloferHladny
29.11.16,16:42
Preplatok musíš vyžiadať od správcu (žiadosť o vrátenie ...)
Sarlotka
29.11.16,17:36
to fakt? ja som myslela, že touto "žadosťou" je tlačivo...
KloferHladny
30.11.16,08:13
Podaním dodatočného Ti vznikol daňový preplatok. Preto pozri ustanovenia §70 Daňového poriadku
Sarlotka
30.11.16,11:58
dakujem, toto som vobec netusila, mne ho v minulosti vratili bez ziadosti, dakujem za vysvetlenie, cize ide o preplatok a preto žiadam .....
emma01
02.12.16,05:22
Pokiaľ podaným DDP DPH znížiš daň. povinnosť, ktorá vyšla v riadnom DP, vtedy musíš o preplatok požiadať(§79 ods. 2 Daňového poriadku) a DÚ ti vráti preplatok do 30 dní od podania žiadosti. Ak podaným DDP zvýšiš nadmerný odpočet, ktorý vyšiel v riadnom DP, vtedy ti DÚ preplatok vráti automaticky, bez podania žiadosti o vrátenie, pretože ide o navýšenie NO.