darinafed
29.11.16,13:32
Dobrý deň, chcela by som sa informovať pokiaľ som si podala výpoveď k 30.11.2016 a tu mi zamestnavateľ aj podpisal može mi následne potom dať 2mesacnú výpovdenú lehotu? Vo výpovedi stálo že na základe dohody koncim svoj pracovný pomer k uvedenému dátumu a následne asi o týzden mi prisla odpoved ze zamestnavateľ akceputje výpoveď, ale s 2mesačnou výpovednou lehotou.
Chobot
29.11.16,12:43
Ty si navrhla dohodu o ukončení prac. pomeru k 30.11.2016. S touto dohodou zamestnávateľ nesúhlasil, preto ti napísal, že ten tvoj list považuje za výpoveď podľa ZP a preto od 1. dňa nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede bude plynúť výpovedná doba.

Nechápem prvej vete - Kedy ti ju zamestnávateľ podpísal? Potvrdil ti prevzatie listu? Alebo napísal, že súhlasí s dohodou a podpísal to? Upresni.
veronikasad
29.11.16,13:00
Ak si list, ktorý si doručila zamestnávateľovi, nazvala výpoveďou, výpovedná doba začína plynúť prvým kal.dnom nasl. mesiaca a pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.
darinafed
29.11.16,13:55
mala som nastupit do noveho zamestnania od 1.12. tak som sla za zemestnavatelom a poziadala som ho o vypoved k 30.11. povedal ze ok ale potrebuje vypoved na papieri. tak som mu napisala ze po dohode zo zamestnavatelom ukoncim pracovný pomer k 30.11 a tuto vypoved som mu dala podpisať. nasledne mi prisla odpoved k vypovedi : akceptuje vypoved ale po 2mesacnej vypovednej lehote .....
darinafed
29.11.16,13:58
ano dala som tam ze vec : výpoveď, ale dalej som uz uviedla ze davam vypoveď po dohode zo zamestnavateľom k 30.11. a tuto mi on podpisal ....
Tweety
29.11.16,14:02
darinafed (mala som nastupit do noveho zamestnania od 1.12. tak som sla za zemestnavatelom a poziadala som ho o vypoved k 30.11. povedal ze ok ale potrebuje vypoved na papiery. tak som mu napisala ze po dohode zo zamestnavatelom ukoncim pracovný pomer k 30.11 a tuto vypoved som mu dala podpisať. nasledne mi prisla odpoved k vypovedi : akceptuje vypoved ale po 2mesacnej vypovednej lehote .....

Výpoveď je stále s VD, nedá sa ukončiť k dátumu, ktorý si uvedieš. VD začne teda plynúť od 1.12. a PP skončí uplynutím VD.
darinafed
29.11.16,14:06
takze tam ide len o to jedno slovicko ??? a nie o obsah vypovede no pekne :o(
Tweety
29.11.16,14:06
Urobila si chybu, nemala si to nazvať výpoveďou ale skončenie PP Dohodou podľa § 60 ZP., s dohodou musia súhlasiť obidve strany, pri Výpovedi nie je potrebný súhlas druhej strany.
Tweety
29.11.16,14:08
ZP rozlišuje skončenie PP výýpoveďou a Dohodou. Sú to dve rôzne formy skončenia PP. Zamestnáv. akceptoval len to, čo si mu predložila, teda výpoveď.
jslancik
29.11.16,14:31
a neboj, nemusíš si vyčítať, že išlo o jedno zlé slovíčko a mohla by si byť "voľná". dohodu by ti na 1000000% nepodpísal (ak by s tým nemal problém, tak by tvoj list "pochopil" a stačilo by upraviť to jedno slovko, prípadne paragraf).
veronikasad
29.11.16,14:47
V liste si mala uviesť, že ziadas o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 30.11.2016. Prevzatie listu neznamena, že zamestnávateľ s ukončením prác.pomeru k tomuto dátumu súhlasí ...
majkii
29.11.16,15:56
od 1.12 máš nastúpiť u nového zamestnávateľa, tak ešte dnes večer napíš Dohodu o skončení pracovného pomeru podľa príslušného ustanovenia zákonníka práce (§60 ZP), vzorov na internete je veľa stačí zadať do vyhľadávača. V tej dohode dopíš ustanovenie, "Zamestnanec týmto odvoláva výpoveď podanú dňa ........, Zamestnávateľ týmto prehlasuje, že súhlasí s odvolaním výpovede.

Keďže predtým zamestnávateľ súhlasil s termínom skončenia PP k 30.11.nemal by mať s uzavretím dohody problém. prinajmenšom aspoň zistíš na čom si. Takže s touto dohodou hneď ráno zájdi za zamestnávateľom a požiadaj ho o uzavretie tejto písomenej dohody.
Chobot
29.11.16,21:48
Nevieme či súhlasil. Nemá nič písomne. Je to len jej tvrdenie. Zamestnávateľ nemusí súhlasiť s dohodou. Ani s odvolaním výpovede.