AdrianaA
03.07.06,14:49
Dobry den. SRO uctuje spobom B. Nakupuje okna s prislusenstvom ako su parapety, sietky a zaluzie. Vsetko zauctujem na 504/321 a vediem skladovu evidenciu. Pri predaji uctujem 311/604 . Potialto mi je to jasne. Kupi, preda.
Teraz vsak mam vo fakturach pri predaji aj montaz tychto okien vlastnymi zamestnancami. Moje uctovanie je pri predaji 311/604,602. Pri nakupe stale 504/321. Nie som si vsak ista, ci je to OK. Kolegyna tvrdi, ze to uz nie je tovar, ale vyrobok a mam to uctovat na konci roka podla toho . Ma pravdu ?
Ako by ste to uctovali ?
Dakujem.
Zuzka
03.07.06,12:56
Môj názor je, že je to stále tovar, nakoľko okná + prísl. nakúpite a hneď predáte v nezmenenom stave. Výrobkom by tie okná boli iba v tom prípade, ak by ste nakupovali materiál, z ktorého by ste na výrobnej linke vyrobili okno podľa požiadavky zákazníka. Vtedy by si účtovala o výrobkoch a nie o tovare.
KEJKA
03.07.06,13:24
ak na faktúre rozličujete predaj okna s príslušenstvom ako predaj tovaru, plus osobitne máte cenu za montáž, ktorú účtujete na 602, tak je to v poriadku.
AdrianaA
03.07.06,13:43
ak na faktúre rozličujete predaj okna s príslušenstvom ako predaj tovaru, plus osobitne máte cenu za montáž, ktorú účtujete na 602, tak je to v poriadku.
Ano mam to presne rozpisane najprv jednotlive polozky zo skladu, urobený medzisucet a zvlast cena za montaz a nakoniec sucet celkom a plus DPH.
Ja si tiez myslim, ze je to OK. Ale ta moja kolegyna ma uz nahlodava druhy tyzden.