257
30.11.16,08:47
Zamestnancovi poskytujeme na základe písomnej dohody služobné auto aj na súkromné účely, zahŕňa sa mu do mzdy 1% z OC vozidla. Auto potrebuje iba 4x do mesiaca na väčšie súkromné nákupy, mesačne prejazdí asi 50 km. Otázka znie, či stačí, aby bolo v dohode uvedené, že PHL si zamestnanec hradí sám, či tie jeho bločky z nákupu musia byť doložené, alebo treba nejako inak ošetriť tú jeho spotrebu PHL ? Podotýkam, že ide o auto, na ktoré si uplatňujeme 80% výdavky PHL, čiže nevedieme knihu jázd. Ďakujem za každú reakciu na moju otázku.





Nikto mi neporadí ?
avalik
02.12.16,20:45
nevediete knihu jazd, tak ako viete, ze prejazdi sukromne len 50 km?
257
05.12.16,13:45
Podľa orientacnej kontroly najazdenych kilometrov. Nemame tak vela aut, aby sme neustriehli km.
avalik
05.12.16,17:37
Ak je to sluzobne auto z kazdeho tankovania do tohto auta potrebujes blocky, nasledne podla poctu najazdenych sukromnych kilometrov bud zamestnanec alikvotnu ciastku vypocitanu podla nejakeho, v internej smernici definovaneho, postupu vrati firme alebo sa mu tato suma zahrnie do mzdy ako nepenazny prijem.
257
06.12.16,08:39
Ano, tieto sposoby su mi zrejme. Ale raz som videla na internete vzorovú dohodu o pouzivani sluz. auta zamestnancom a v nej bolo uvedene, ze zamestnanec si hradi PHL sam. Co sa mi ale nezdalo celkom dotiahnute, danovej kontrole by to asi nestacilo. Alebo ? :)