scorp
03.07.06,14:00
Zdravim poradu.
Velmi ste mi niekolko krat pomohli, preto prosim o radu. Sme stavebna firma, teda v lete su samozrejme hodiny nadcas. Pracovnik stravi den u lekara, ktory vystavi doklad "plati na cely den". Pracovnik sa dozaduje preplatenia aj napriek tomu, ze ma v mesiaci napr. 30 hodin nadcasov. Je to spravne ?
Dakujeme.
Tweety
03.07.06,12:10
Zdravim poradu.
Velmi ste mi niekolko krat pomohli, preto prosim o radu. Sme stavebna firma, teda v lete su samozrejme hodiny nadcas. Pracovnik stravi den u lekara, ktory vystavi doklad "plati na cely den". Pracovnik sa dozaduje preplatenia aj napriek tomu, ze ma v mesiaci napr. 30 hodin nadcasov. Je to spravne ?
Dakujeme.Podľa §141 má na preplatenie nárok. Najviac 7 dní v roku.
Zoltán Kovács
03.07.06,12:10
Zdravim poradu.
Velmi ste mi niekolko krat pomohli, preto prosim o radu. Sme stavebna firma, teda v lete su samozrejme hodiny nadcas. Pracovnik stravi den u lekara, ktory vystavi doklad "plati na cely den". Pracovnik sa dozaduje preplatenia aj napriek tomu, ze ma v mesiaci napr. 30 hodin nadcasov. Je to spravne ?
Dakujeme.

Ja si myslím, že preplatenie návštevy u lekára nemá nič spoločné s nadčasmi. Zo zákona na náhradu má právo. 7 dní v kalendárnom roku na seba a 7 dní v kalendárnom roku ako doprovod u lekára s dieťaťom do 18 rokov, resp. s iným rodinným príslušníkom.