Žanette
30.11.16,16:46
Ahojte, potrebujem poradiť. Ideme kupovať byt v osobnom vlastníctve. Predavajúci bytu kupil tento byt čo predáva od družstva pred 2 rokmi, teda neubehla doba 5 rokov, kedy je to oslobodené od dane.
Moja otázka znie: Predajná cena je 57 000 eur čo bude príjem toho predajcu. Čo vstupuje do nákladov bytu ako vstupná cena za ktorú ju majiteľ nadobudol. Lebo bude musieť platiť daň z rozdielu.. preto ma zaujíma čo spadá do jeho vstupnej ceny.
Ďakujem
misoft
30.11.16,17:18
Žanette: A) teba by to nemalo zaujímať. Predávajúci zdaňuje zisk. Takže on si nemôže cenu navyšovať o nejakú daň.
B) Zisk je zo zaobstáravacej ceny nehnuteľnosti a ceny pri predaji. Že tam mal náklady napr. na plastové okná - je irelevantné. Okná sú potom predsa v cene pri predaji, nemôže si nejako osobitne ešte účtovať nejaké údržbové práce - on predsa tým zhodnotil nehnuteľnosť a výsledkom je potom konečná suma.
C) Ja som nadobudol z tvojho popisu, že predávajúci chce nejako "ogabať" a "ušetriť" na vyplatení dane (i to sa stáva, že je uvedená cena a predajca si potom vypýta ešte "doplatok" na daň).
Jednoducho - pokiaľ je v KZP stanovená cena - je to cena pre vás, tej sa držíte a o ostatné sa nestaráte. Či on zaplatí, alebo nezaplatí - vám je to šum´-a-fuk.
Žanette
30.11.16,17:23
ja som len chcela vedieť že čo je jeho vstupná cena.. či si može do nakladov dať kupu kuchyne na komplet nova..ako technicke zhodnotenie a pod..
misoft
30.11.16,17:30
On nemôže v KPZ uvádzať nejaké náklady. On uvádza celkovú cenu ad hoc za celú nehnuteľnosť - tá sa potom odvíja, či renovoval, alebo nie. Ak sa ti zdá cena privysoká, zober si odborníka z odboru stavebníctvo a uvidíš, ako on zhodnotí a možno i zredukuje cenu....
Je to niečo, ako keby si v obchode kupovala topánky za 50€,ale predavačka by povedala, že pre farebné šnúrky je tá cena - veď ty predsa vidíš, že má farebné šnúrky a cena je preto taká, aká je. Teba nemusí zaujímať, že oni tam "dodali" farebné šnúrky - ty kupuješ topánky aj so šnúrkami ako CELOK (PÁR).
Mila123
30.11.16,17:42
buchač
30.11.16,18:01
Vedel som, že budem "patrične ohodnotený"...;) Preto dávam sem :
---------------------------
Spočiatku som nechápal zadanie otázky - témy.
Teraz je to už jasnejšie...otázku som pochopil správne.

No pre zmenu zasa nechápem, čo Ťa vedie (čítaj = čo je Teba do toho ! ) k položeniu takejto otázky.

Ty máš len dve voľby :
1. Kúpiť - akceptovať cenu bytu
2. Tá druhá možnosť

Koľko predajca zaplatí na daniach, to už je jeho problém a nie Tvoj.


DOPLNENIE :
Kuwa, dávno som takú "problematickú" otázku nečítal...nazval by som totálnou stupiditou, ergo 3,14čovinou.

Keby sa mňa, ako na predajcu pýtal kupec na vstupnú cenu ?
Pošlem rovno ku Ludolfovi.
Mila123
30.11.16,18:02
Buchy ty sa bojíš ohodnotenia?????
buchač
30.11.16,18:18
Mila123 (Dnes 20:02) Buchy ty sa bojíš ohodnotenia?????
=====================
Niektorí si to tak vysvetľujú, že preto mažem.
No tu ide o niečo iné.

1. Ak niekomu nevyhovuje moja odpoveď, ktorá ja na 1000% fundovaná a aj tak som "neužitočný" ?
Nuž, považujem za určitú neúctu.

2. Druhý dôvod výmazu je ten, že pri určitom počte negatívneho hodnotenia je príspevok neviditeľný.
Nuž preto vymažem a dám komentár, nech si tam svieti...;) :D
Katy a R
30.11.16,21:57
Ak predajca kupoval byt od družstva - tak má doklad o tom, za čo kúpil .
okrem toho možno byt zrenovoval (samozrejme má doklady), takže to si môže dať do výdavkov ... a tiež ešte nejaké výdavky vyplývajúce z predaja môžu byť (realitka, právnik... ?)
pozri hlavne link z FS čo mila priložila
Katy a R
30.11.16,22:01
juraj prečo by si zadávateľka nemohla dať takúto otázku? ... je to jej vec, jednoducho to chce vedieť a basta. (či to niekto chápe, alebo nie!)
Mila123
01.12.16,13:40
Súhlasím s Katy, čo ak sa jej týka pretože to kupuje od rodičov? (napr.)