Blackinko
30.11.16,17:05
Chcela by som sa opytat ak musim zmenit kvoli zdravotnemu stavu pracovny cas z dvanasthodinoveho na osemhodinovy po operacii chrbtice a dolozim zamestnavatelovi potvrdenie od lekara za aky cas by mi mal zamestnavatel zmenit pracovnu dobu? Dakujem
veronikasad
30.11.16,16:16
15 dní od predloženia lekárskeho posudku. Ak tak zamestnavatel neurobí, môžeš okamžite ukončiť pracovný pomer s nárokom na náhradu prijmu
Blackinko
01.01.17,09:50
Predlozila som zamestnavatelovi spravu od neurologa s mojimi diagnozami Nalezmi a celkovym zdravotnym stavom plus mi napisal co mozem respektive nemozem v praci vykonavat.Neviem ci to plati ako lekarsky posudok lebo ani moj lekar neurolog nevedel co mi ma vlastne napisat tak mi dal spravu s diagnozou a najnovsimi nalezmi.Chcela by som sa opytat ci to zodpoveda lekarskemu posudku Dakujem
ivka70
01.01.17,10:55
Okrem predlozenia lekarskej spravy si aj poziadala o preradenie na inu pracu (pisomna ziadost)?
Blackinko
01.01.17,11:15
Nie rozpravala som sa s nasou manazerkou a ona povedala ze bude akceptovat vsetko co mi urci lekar ale potrebuje lekarsky posudok a moja neurologicka mi dala tu spravu s obmedzenim v praci ze nemozem robit viac ako osem hodin nerobit v prievane a dlho stat nakolko som po druhej operacii chrbtice kde mi dali uz aj sroby do chrbtice rok som to akovtak zvladala ale uz sa to neda vzhaldom k mojmu zdravotnemu stavu
misoft
01.01.17,11:21
Ak ti lekár vydal správu o zdravotnom stave, v nej opísal obmedzenia - podľa mňa je to lekárska správa - ak tam je razítko a podpis. Teda ak je na tom papieri okrem Dg. napísané i odporúčania a obmedzenia - zamestnávateľ to musí uznať - lekár by si to z palca nevycucal.
Ovšem je potrebné na základe tohto papiera zamestnávateľa požiadať o zmenu prac. času.
ivka70
01.01.17,11:21
Ta ziadost o preradenie je tvoja poistka, dnom prebratia sa pocita 15 dni, ktore ma zamestnavatel na preradenie. Rozhovor s menezerkou aj jej sluby nijako nedokazes, keby bolo treba.
Blackinko
01.01.17,11:33
A ak teraz robim trinast hodin a lekar mi tam napisal ze nemozem robit viac ako osem hodin tak aj tak musim ja pisomne poziadat o zmenu ? A zamestnavatel by mi mal do tych 15 dni bud najst pracu na osem hodin alebo ak nema pre mna taku poziciu tak vypoved s odstupnym?
veronikasad
01.01.17,11:50
Ano