eternity777
01.12.16,09:49
Príspevok mi bol schválený 1.12.2016 ,pre fyzickú osobu a účelovo viazane prostriedky
mondes
01.12.16,08:53
Len z tej časti, ktorú počas roka si vyčerpal. Tá sa ti ráta aj do príjmu. Ak si však plánuješ uplatniť paušálne výdavky, tak vtedy sa celá dotácia počíta do zdaniteľného príjmu.
eternity777
01.12.16,09:10
Sú predsa na úcte kde budú chodiť aj iné uhrady za služby teda príjmy ,to sa ako odčlení ?
veronikasad
01.12.16,09:18
Daňové priznanie predsa budeš robiť z podkladov zauctovanych v peňažnom denníku...
Do zdaniteľných príjmov zahrnies len vyčerpanú časť dotácie. Jej použitie bude výdavkom ovpl.zsklad dane a dopad na daň nula.

Ak nemáš žiadne skúsenosti do spracovaním dan.priznania, zver to niekomu, kto sa tejto problematike venuje...
mondes
01.12.16,10:09
Súhlasím s veronikasad. Ak nemáš skúsenosť s účtovaním, daj to niekomu, kto tú skúsenosť má. Máš aj tu plno príspevkov ohľadom účtovania dotácie.
eternity777
02.12.16,08:53
Dobrý deň, včera ste mi odpovedali na otázku ohľadom zdanenia dotácie. Môžte mi to prosím objasniť....na porade som našla diskusie len staršie dátumovo. Na účet mi prišlo dotácia, prichádzajú a odchádzajú platby spojené s podnikaním aj s podnikateľským plánom. Tak ako to odčleniť?samozrejme som si nejaké peniaze vybrala z účtu do pokladne.
veronikasad
02.12.16,08:58
Nič nemusíš odclenovat. Príjem dotácie zauctujes ako PNZD. Na konci roka spočítaj všetky výdavky hradené z dotácie podľa podn.planu a túto sumu preuctujes cez interný doklad do POZD. Táto suma vyčerpanej dotácie sa započítava aj do limitu pre posúdenie povinnej registrácie v SP
mondes
02.12.16,09:08
Doplním príklad: Na účet ti prišla dotácia vo výške napr. 2500 eur. Toto zaúčtuješ ako Prijem neovplyvniteľný ZD s analytikou Dotácia z ÚP.
Ty z tej dotácie nakúpiš potrebné veci napr. vo výške 1000 eur. Takže tých 1000 eur musíš interným dokladom preúčtovať z príjmov neovplyvnit. ZD do príjmov ovplyvnit. ZD, nakoľko vyčerpaná časť dotácie sa počíta do tvojho celkového príjmu a zároveň to zaúčtuješ aj ako výdavok za nákup zásob. Musíš si robiť evidenciu o prijatej dotácii a výdavkov spojených s dotáciou.
NinaG
26.07.18,08:57
Skvele ste to vysvetlili :) chcem sa však ešte opýtať k účtovaniu zálohových platieb na zakúpenie zásob z príspevku. vediem JÚ - Dostanem dotáciu - zaúčtujem Príjem na BÚ/ PNOZ-iné, nakúpim zásobu podľa podnikateľského plánu s úhradou vopred, prípadne úhradou kartou na internete a účtujem cez ID čerpanie dotácie -/POZD + výdavok na zásoby výdaj z BÚ/zásoby s dátumom reálnej úhrady podľa výpisu z BÚ a do knihy záväzkov urobím zápis - len daňovej faktúry? Ďakujem