Tomás92
01.12.16,10:23
Dobry den. Dostali sme vyzvu na zaplatenie dlhu zo ZP, ten dlh je preplatok ktory nam, vraj omylom poslali este v roku 2012, lebo sa pomylili,zly variabilny symbol napisali, a ze je to neopravnene obohatenie, a mame im to vratit. Chcela by som vediet, ci im to mame zaplatit, ked sa oni pochybili, vsak ja som odkial mohla vediet, ze oni sa pomylili a nepravom mi poslali tie peniaze.Dakujem.
Tweety
01.12.16,09:26
Áno, je to potrebné vrátiť. Nebol to preplatok, ktorý ste dostali, hoci omylom.
misoft
01.12.16,09:33
Dobry den. Dostali sme vyzvu na zaplatenie dlhu zo ZP, ten dlh je preplatok ktory nam, vraj omylom poslali este v roku 2012, lebo sa pomylili,zly variabilny symbol napisali, a ze je to neopravnene obohatenie, a mame im to vratit. Chcela by som vediet, ci im to mame zaplatit, ked sa oni pochybili, vsak ja som odkial mohla vediet, ze oni sa pomylili a nepravom mi poslali tie peniaze.Dakujem.
Nie že máte - musíte!
To že oni pochybili je jedna vec, ale zistili omyl. Oni museli (pretože ten druhý sa možno aj sťažoval) opätovne toto posielať už správnemu príjemcovi (teda vyplatili dvakrát), lenže ten nesprávny (v tomto prípade ty) ste dostali tieto peniaze neoprávnene. A to je obohatenie.