malinka
01.12.16,16:41
Poisťovňa uzavrela poistnú udalosť, že nehoda sa nestala. Samozrejme sa udalosť stala. My sme vinník. Poškodený žiada úhradu od nás. Má na to právo?
PZP máme v Komunálnej poisťovni.
globalpartner
01.12.16,15:56
No žiada´t môže, ale keď to príde na súd, dajte návrh na pristúpenie vedlajšieho účastníka , ktorý ma na tom záujem - poisťovne, pravda ak ste mali platnú a platenú zmluvu PZP
Súd to spravidla dovolí a keď to aj prehráte bude platiť poisťovňa- sám som mal takú skúsenosť.
Neplaťťe odkážte ho ho na poisťovňu
malinka
01.12.16,19:11
Zmluvu sme mali platnú. Poisťovňa sa nechá "zatiahnuť" do takéhoto sporu? Oni už s poisťovňou komunikovali a nijako nepochodili, takže žiadajú plnenie od nás.
bubkoch
01.12.16,20:18
poistovna o tom nerozhoduje, vinnik mal platne PZP a pokial sud rozhodne ze vinnik zodpoveda za skodu , ak ten mal splnene vsetky povinnosti (nemal dlzne poistne, nahlasil udalost do 15 dni, nemal alkohol), sud ani inac rozhodnut nemoze ako zaviazat poistovnu platit, .
o tom je PZP, ze skodu, za ktoru zodpoveda vinnik, plati poistovna ...
sosak
02.12.16,04:47
Všeobecné poistné podmienky: http://www.kpas.sk/userfiles/downloads/pzp/2016/Vseobecne_poistne_podmienky_PZP_technicky_rok_vpp_ 705_8.pdf
Článok 8
Povinnosti poisťovateľa
3.
Poisťovateľ bez zbytočného odkladu ustanoví poistenému na základe
jeho písomnej žiadosti právneho zástupcu v konaní o náhradu škody
v súdnom konaní, predmetom ktorého je nárok poškodeného na ná-
hradu škody z poistenia zodpovednosti.
------------------------------------------------------------------
Odmietnite úhradu poškodeného voči vám a odkážte ho na poisťovňu, kde máte uzatvorené platné PZP motorového vozidla.
V prípade súdneho sporu predmetom ktorého je nárok poškodeného na náhradu škody z poistenia zodpovednosti, písomne požiadajte poisťovňu o ustanovenie právneho zástupcu. Poisťovňa je povinná na základe VPP článku 8 povinností poisťovateľa odsek 3 ustanoviť právneho zástupcu, ktorý vás bude v spore na súde zastupovať.
vicktor
02.12.16,13:53
Poistovna to dala pisomne? Zavolali ste policiu? Asi nie.
Bolo to na riadnej verejnej komunikacii alebo napr. v podzemnej garazi? Cosi sa mi mari ze tam PZP neplati, ale isty som si nie. Este su nejake vyluky (tiez sa mi mari) ak si skodu sposobia manzelia navzajom, ...
Poistovna zamietnutie aj zdovodnila?
duves
02.12.16,15:41
No vidim, že o tej KP je to pravda. Jeden kamoš na FB pred časom písal o tom skusenosť. Bol poškodeny a vinník mal PZP v KP.
malinka
02.12.16,16:30
Políciu sme bohužial nevolali. Poisťovňa napísala, že po obhliadke to zhodnotila, že udalosť sa nestala, tak ako to popisujeme. Že nesedí výška... Snažili sme sa im to v liste vysvetliť, že auto má inú výšku keď je naložené (išlo o náklané vozidlo 7,5t) a že nesedia strany... stále si tvrdia svoje.
malinka
02.12.16,16:32
Už som to počula aj o iných poisťovniach. Poučenie je, že vždy treba volať políciu, aby nemohli tvrdiť, že sa to nestalo...
KoxXxo
02.12.16,17:57
ako prvé po nehode robím fotky, nemali ste to odfotené?
dmc
03.12.16,06:23
ci sa da poistovna zatiahnut do sudneho sporu ? Poistovna bude prizvana - ona nebude rozhodovat ci pride alebo nie - rozhodne o tom sud na tvoj navrh pretoze mas s poistovnou zmluvu.
malinka
03.12.16,10:38
Bohužiaľ nemáme...