Soňa T
01.12.16,19:49
Dobrý večer prajem . Chcem sa spýtať keď je 24.12 a 25.12 sviatok ale pracujem v obchodnom centre teda v Tescu no v predajni v areáli tesca pre upresnenie. A toho 24.12 pracujem len do jedenástej keďže aj tesco je len do vtedy otvorené a nasledovný deň je tiež tesco zatvorené no pripadá mi na ten deň smena môžu mi chýbať hodiny kvôli tomu sviatku aj keď vpodstate aj keby som chcela tak do práce sa nedostanem ? Boli mi povedané že si musím teraz nadrobit hodiny este pred sviatkami lebo kvôli sviatkom mi budú chýbať . Moja zmluva je navrhnutá ako nerovnomerný rozvrhnutý pracovný čas na obdobie 4roch mesiacov a priemerný pracovny čas za toto obdobie nesmie presiahnuť 40 hodín týždenne.. A pracovný čas v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 12 hodín.
ivka70
02.12.16,04:52
V pripade, ze si v tie dni mala naplanovanu zmenu a nepracujes, lebo je sviatok, zamestnavatel by ti mal na zvysok dna 24. a na 25. zaplatit nahradu mzdy za sviatok, nakolko nepracujes preto, ze je sviatok.
Teda ziadne hodiny by ti nechybali, lebo budu vo sviatku.
Soňa T
02.12.16,08:11
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď ja si myslím to isté ibaže oni mi tvrdia že nie že to je tak ako som predtým písala. A teraz neviem ako sa snimi mám dohadat . Lebo sak je to somarina keď fakt to neni moja vina že do tej práce ísť nemôžem keďže je sviatok a je zatvorené .
ivka70
02.12.16,08:14
Podstatne je, ci v plane zmien mate na tie dni cele zmeny. Vtedy plati to, co pisem.
Zamestnavatelia to radi a uspesne obchadzaju, ze vam zmenu na tie dni vobec nenaplanuju, potom ju musia naplanova inokedy ( a to su asi tie chybajuce hodiny). Mozete sa obratit na Inspektorat prace, ale nemusite uspiet, ak to zamestnavatel urobil ako pisem.
veronikasad
02.12.16,08:17
Máš naozaj na 25.12. v rozvrhu smien stanovenú pracovnú zmenu? Ak nemáš prác.cas po-pi, zdá sa mi to divné, že by ti zamestnavatel naplánoval smeny, ak dopredu vie, že prevádzka je zatvorená.

Ak máš v tento deň voľno, náhrada mzdy za sviatok ti nepatrí...
Soňa T
02.12.16,08:19
Jaj taaak že by snami takto chceli vyje...kat.? Hm no aj to je možné ..
kopretinka
02.12.16,08:24
správne si to pomenovala,bohužiaľ.Naozaj máš tie dni v harmonograme?Podpisovala si prevzatie?
Soňa T
02.12.16,08:39
No veď to si musím preveriť ale asi to bude tak že mi tam nenaplanovali zmenu . My to máme formou krátkeho dlhého týždňa a vpodstate by mi mali zmeny pripadnúť aj na tie sviatky no pravdepodobne si to spravili po svojom a vyjeb...kali takto somnou ale nepodpisoval som nič
kopretinka
02.12.16,08:47
jááj,takže ty vlastne nemáš žiadny harmonogram....to si si len tak sama vypočítala...tak neviem,čo vlastne riešiš......
Soňa T
02.12.16,09:04
Nie nám píšu dochádzku mesačne a posielajú nám ju do pc nič som si len tak sama nevypocitala
Soňa T
02.12.16,09:11
Momentálne nie som v práci tak si to neviem pozrieť aku nám tu dochádzku poslali
veronikasad
02.12.16,09:14
Harmonogram musíš dostať od zamestnavatela vopred, nie na konci mesiaca ...
Soňa T
02.12.16,09:18
Ja to pozriem v práci ako to tam máme
Soňa T
02.12.16,10:42
V každom prípade ďakujem všetkým za odpovede. Ja to pozrem v práci ešte trochu lepšie že ako to je podľa rozpisu práce čo nám dali ...
kopretinka
02.12.16,11:51
takže nakoniec sme sa dozvedeli,že ani netušíš,aký máš harmonogram,lebo si ho ani nevidela....
kopretinka
02.12.16,12:56
vymazané.....takže zamestnávateľ možno ani nie je svyna,ktorá ju chce obabrať,to len sonička netuší,aký má harmonogram.Vymazanie ti nepomôže,text bude vrrátený.
ivka70
02.12.16,13:00
Etiketa porady: ...neodsudzujem pýtajúceho a nemoralizujem nad otázkou....
Soňa T
02.12.16,13:18
Človek tu chce len radu keď nevie ešte dobre ako to chodí a preto sa tu asi aj pýta či nie? Písala som že si to musím prezistiť v práci lebo takto doma sa ktomu nedostanem nie náhodou? Ja som nehovorila že je to tak na sto percent len to čo mi bolo povedané a preto som si prišla po radu a nepotrebujem tu čítať somariny ktoré komentuje niekto navyše . A nemám 15ani 18 rokov tak neviem skym sa tu rozprávate takým štýlom. A ani sme si nepotykali . Pekne som poďakovala za odpovede a tým to hasne nič viac od vás nechcem nepotrebujem, len to aby ste prestali vypisovat do komentov vaše somariny . Preto som to aj chcela vymazať .Ďakujem
S pozdravom Soňa
Soňa T
02.12.16,14:28
Ďakujem