Blue32
03.12.16,22:40
Zdravim mam problem s mojim internetom od minet slovakia a to že wifi router ktory mam tak pri akom kolvek pohybe prestane svietit siet ta zelena zemegula neviem sčim bude problem preto musim mat router vzdy na stejnom mieste a neviem čo to môže byť. A dalsia chyba je že mam rychlostny program internetu 16mb/s ale ked idem meriat rychlost tak mam tsm rychlost 2mb/s je to normalne internet nemam datovo ani časovo obmädzeny tak mi poradte prosim
misoft
04.12.16,18:24
Vieme, že máš internet od Minetu. Ale nevieme, aké máš pripojenie (metalika, optika, WiFi od Minetu), aký máš router, ako ho máš nastavený.
V prípade, že sa ti nepozdáva rýchlosť pripojenia - kontaktuj Minet.sk, alebp choď osobne na Masaryčku. Je celkom možné, že ti šupli agregáciu.
Čo sa týka "vypadávania modrej zemegule" - ak je to od poskytovateľa do routeru cez kábel - kontakt (sieťový kábel) je nedostatočný, alebo niekde ke poškodený dátový kábel.
Ale medzi nami - Minet síce na svojej stránke píše niečo o podpore, lenže žiadny kontakt na podporu nemajú.
Píšem to preto, lebo som u konkurencie - Gecom. A tam po telefonickom nahlásení poruchy do 2 hodím (cez pracovný deň) prídu servisáci, v So a Ne - min. do 4 hodín. Toto je PODPORA. A zadarmo!

Tak som sa pozrel na tú ich stránku - asi máš službu WiFi N16 - a tam je agregácia 1:4 - teda 16mbps/4! V čase plnej premávky máš len max. 4Mbps. A to všetko za 15€. Ja mám 100/100Mbps za 16€ - neobmedzené - od 23:00-8:00 bez započítavania prenesených dát.
Blue32
05.12.16,01:26
už som prisiel na chybu prečo na wifi routeru pri pohybe vypadava siet bol poskodeny poe kabel kupil som novy a uz to nerobi a este jedna otazka ma sa wifi internet vypinat alebo ma byt vzdy zapnuty v zasuvke lebo ja som ho často reštartoval ale už mam cca 4dni vkuse zapnuty a musim povedat ide lepsie.
Blue32
05.12.16,01:31
A ten wifi router som nenastavoval nijako pouzivam tp-link s jednou antenou hned po rozbaleni som ho napojil a router išiel.
erik662
31.08.23,23:23
Wifi router je určený na 24/7 na prevádzku nieje dobre vypínať cez noc nikdy nevieš kedy môže router vykonávať úlohu update alebo zápis do Vyrovnávacej pamäte data a môže sa po vypnutí poškodiť software na wifi routeru aj keď je táto téma stará platí to aj pre túto dobu a odporúčam prejsť do Gecomu som zákazník a som spokojný