zelenydom
04.12.16,14:06
Predavam nehnutelnost. Nasli sme si sami kupca, ale ten potrebuje pomoc pri vybaveni hypoteky. Mozem sa obratit na realitku, aby s tym pomohla alebo na niekoho ineho? Kolko by to stalo circa?
roman876
04.12.16,13:38
Aku pomoc pri vybaveni hypoteky potrebuje? Ved staci zajst do 1-2 bank a tam hned zisti ci mu daju alebo nedaju hypoteku. Na realitku by som sa neobracal, je to zbytocny medziclanok, kedze ste si uz kupcu nasli. Pripadne sa este moze informovat u neakeho financneho poradcu ale to je tiez otazne. Kazdopadne, zacal by som s tym, ze by som si obehol banky.
ivka70
04.12.16,13:38
Realitky nevybavuju hypoteky, to skor financny poradcovia. Su take, co robia komplexne sluzby, ale ak uz nate kupujuceho, preco este platit navyse realitke.
Preco kupujuci nezajde do svojej banky a neporadi sa tam o hypoteka alebo do skejkolvek inej bsnky, na ktoru ma referencie?
V banke za vybavenie hypoteky plati len poplatky za hypoteku, pripadne za znalecky posudok, ziadne dalsie peniaze za financne sprostredkovanie neplati.
buchač
04.12.16,13:54
Zbytočnosť...aj realitka, aj finančný poradca. Na čo je potrebný finančák, to je mi teda otázne...akože schváli alebo doporučí (alebo naopak) za solídny (a zbytočný) honorár podpísanie hypotéky.

Banka je sebestačná vo všetkom.
Banky bežne robia aj znalecký posudok.
Ak je klient pre banku akceptovateľný, je potrebné dodať len potrebné doklady a potom už len prísť podpísať zmluvu o hypotéke.
bubkoch
04.12.16,16:11
aku pomoc od tretej strany preboha potrebuje kupec ? ved v banke mu vsetko povedia, kazdy jeden krok co ma urobit a priniest ..
zelenydom
04.12.16,17:05
udajne je to rychlejsie, ak to robi makler
arizona
04.12.16,17:53
ano,mozno rychlejsie,lebo v tom maju skusnosti. Ale lacne to nie je. Takze,ak chce kupujuci priplatit,nech si najde sikovneho maklera.Ale urcite mu poradia aj v banke, nech obide viacere institucie a porovna si, co je pre neho najvyhodnejsie. Ty mu nemozes pomoct, musi si to vybavit sam