vladom90
04.12.16,21:41
Dobrý deň, vo firme pracujem druhý rok a k 31.12.2016 mi končí PZ na dobu určitú. Najskôr ma zamestnávateľ zamestnal na 1 rok na dobu určitú, po roku PZ znova predĺžil o 1rok na dobu určitú.
Rozhodla som sa, že si nájdem od 1.1.2017 novú prácu a už nechcem ďalej predĺžiť PZ. Zatiaľ som zamestnávateľovi neoznámila, že po skončení tejto PZ nebudem chcieť jej ďalšie predĺženie. (nakoľko ani on mi nedal vedieť, či má záujem, aby som u neho naďalej pracovala).Prosím o radu na moje otázky.
1. Som povinná ja zamestnávateľovi oznámiť , že už nebudem mať záujem predĺžiť PZ?
2. Musí zamestnávateľ umožniť mi vybratie riadnej dovolenky? Ja ju chcem vyčerpať do skončenia pracovného pomeru, chcela by som od 19. 12. 2016 ju čerpať až do konca PP (mám ešte 14 pracovných dní RD)
Aký čas dopredu musím dať vedieť zamestnávateľovi, že chcem čerpať riadnu dovolenku alebo je on povinný mi ju nariadiť, keď mi končí PZ 31.12.2016?
3. Mám u terajšieho zamestnávateľa nárok na platené voľno na hľadanie nového zamestnania?
avalik
04.12.16,20:46
1. Nie
2 Nie, cerpanie urcuje zamestnavatel, ak ju nemas vopred schvalenu, mas narok na preplatenie nevycerpanej dovolenky
3. Nie
vladom90
05.12.16,14:40
Ďakujem za odpoveď, myslela som, že mám nárok na vyčerpanie riadnej dovolenky