lotina
05.12.16,07:26
Dobrý deň, poprosím o radu: SZČO má okrem iného v živnosti zahrnuté aj prenájom. Nie je to bližšie špecifikované. Môže si v tomto prípade uplatniť aj z prenájmu daňovú stratu z minulých období? Viem že prenájom je pasívny príjem, ale v tomto prípade, keď ho má v živnosti, by to mal byť aktívny príjem. Dá sa tu uplatniť strata? Ďakujem .
Žabinka
05.12.16,08:04
príjem z prenájmu sa považuje za pasívny príjem, pokiaľ ide o §6 ods.3 ZoDzP..
ak je príjem z prenájmu súčasťou §6 ods.1, číže je to príjem zo živnosti, vtedy sa strata uplatniť dá.
lotina
05.12.16,09:25
ďakujem, aj som si myslel, ale radšej sa opýtam. Ďakujem ešte raz.