Hardyno
05.12.16,11:07
V staršom RD v kuchyni mám momentálne klasickú betónovú dosku neznámej hrúbky (som druhý majiteľ) a pod ňou je ešte pivnica. Podlaha v kuchyni je samozrejme krivá a tak som ju vyrovnával nivelačkou lenže tá mi po čase popraskala. Teraz, keď to likvidujem a znova rozbíjam na základ tak rozmýšľam o suchej skladbe vyrovnania podlahy s doplnením o elektrické vykurovacie rohože s výkonom cca 150w na m2. V prvom pokuse som s el. podlahovým ani vodným kúrením nepočítal no teraz by som to tam pri druhom pokuse už chcel zakomponovať nech je aspoň v kuchyni teplo na nohy. Vodné som zamietol kvôli vyššej podlahovej stavbe a teda väčšom schode, elektrika je tenšia aspoň si to myslím. S tým že budem mať do kuchyne schodík som zmierený avšak chcel by som ho zachovať čo najmenší. A teraz k jadru veci..rozmýšľam o skladbe podlahy v štýle od spodu hore:
1, betónová doska
2, vyrovnanie betónovým flex poterom vo vrstve možno max. = 1-1,5cm alebo kremičitým liaporom čiže granutálom (toto je prvá dilema)
3, tvrdený XPS polystyrén povedzme s únosnosťou cca 500kpa v hrúbke max. = 1cm
4, na XPS prilepiť sadrovláknité dosky ako roznášaciu vrstvu tiež v hrúbke cca = 1cm
5, na dosky prilepiť flexi lepidlom elektrické vykurovacie rohože a na ne dlažbu 60x60cm s hrúbkou 1cm

Poprosím vás o vyjadrenie sa k mojej myšlienke či ide o hlúposť alebo je to v poriadku a dlažba mi nebude praskať, aj či je možné lepiť elektrické rohože priamo na sadrovláknitú dosku a na to rovno tú dlažbu vo formáte 60x60cm s hrúbkou 1cm. Ak viete poradiť poprípade jednoduchšiu skladbu tak by som bol rád. Limit výšky samotnej skladby podlahy je max 5cm no najlepšie by bolo menej ak by to šlo. Dôvod je že už mám nalepené obklady na stenách a zásteny viď foto. Podotýkam že nemám v pláne v kuchyni vykurovať, ide mi iba o pocit teplej dlažby čiže nejaké tepelné straty mi až tak nevadia hlavne aby sa dlažba neohrievala viac jak hodinu. Najlepšie do polhodiny keby to zvládla. Ďakujem za reakcie.

http://www.upnito.sk/0/evqzr78pkhwfetfgzmvp5n82by5gzfnj.jpg


Verzia 2:

Tak navrhnem si ďalšiu variantu sám.
1, adhézny mostík na pôvodnú betónovú dosku alebo hĺbkový penetrák
2, vrstva flexi klebru na celom povrchu možno aj so sieťkou pre istotu (kvôli lepšej priľnavosti nivelačky)
3, penetrácia flexi klebru a na to nivelačka mapei nivoplan plus (3-50mm), ja jej dám cca 2cm
4, opäť penetrácia a lepenie flexi klebrom tvrdené izolačné dosky napr EK Board alebo Euroizol či Raychem
5, lepenie flexi klebrom elektrické rohože a na to dlažba

K tým tvrdeným izolačným doskám výrobcovia píšu že sa dávajú klebrom priamo k podkladu a na ne sa rovno dávajú elektrické rohože s dlažbou. Sú to dosky ktoré sa skladajú z jadra z modrého vytlačovaného tuhého penového polystyrénu bez obsahu HCFC (chlorovodíkový fluorovaný uhlovodík) s cementovou vrstvou z modifikovaného polymeru vyztuženého skelným vláknom. Niečo ako XPS len tvrdšie a pevnejšie. Takáto doska vydrží vraj zaťaženie 30t na 1m2. Čo si myslíte o tomto postupe? Môže to byť stabilné a vydržať to v kuchyni? Ďakujem za rady. emoticon