TaraNoelle
05.12.16,12:01
Som neplatca DPH, ale som registrovaná podľa §7a (t.j. na SK fa sa neuvádza). Slovenský dodávateľ mi ale na faktúru dal IČ DPH a nechce mi zmeniť faktúru - zrušiť tento údaj, lebo "im to systém dáva automaticky že som platca a basta". Čo s tým, ak neviem dodávateľa donútiť opraviť faktúru ? Má uvedenie IČ DPH na mňa nejaký vplyv, ak to tam nechám ? Môže ma daňový úrad nejako postihovať ? Nestalo sa mi to prvý krát, ale vždy som nejako dokázala dodávateľa dohnať k oprave faktúry, alebo som s tým čo to nechcel uznať prestala spolupracovať a faktúru som nedala do účtovníctva (resp. daňovej evidencie), len teraz sa neviem pohnúť a daný dodávateľ je pre mňa v podstate "povinný zo zákona", takže nemôžem s ním prestať spolupracovať resp. nemôžem hocikedy vypovedať zmluvu.
zk24
05.12.16,11:56
Pokial tým na teba neprenáša nejakú danovu povinnosť (stavebné práce), tak by som to neriešila....

Ja to škrtnem a napíšem si tam že som neplatiteľ.
TaraNoelle
05.12.16,12:11
OK, urobím to tak. Ďakujem.
TaraNoelle
08.12.17,12:25
Chcem sa vrátiť k svojej pôvodnej otázke. Ak mi dodáveteľ neopraví na faktúre, že nie som platca dph, nevyhodí mu kontrolný výkaz nejakú chybu ? Mám zase dodáveteľa, čo to nechce zmeniť, lebo mám proste platné Ič DPH a basta, hoci im vysvetľujem, že na SK faktúrach to nemá byť.