tonka33
03.07.06,20:58
Mily poradaci, som tu nova. Mam jednu SZČO na uctovanie, konkretne pravnicku a potrebujem poradit.
Davam jej vsetky doklady do kopy a na kazdej dodavatelskej fakture je uvedena ina adresa prijemcu. Je tam uvedene jej meno, ale asi 4 rôzne adresy.A este na potvrdeni prideleneho IČa je ina adresa sidla firmy, ako aj na osvedčeni o registracii pre DPH je ina adresa.
Prosim, su to platne danove doklady ? Mozu sa uctovat? Aka adresa sa ma uviest na dodavatelskej fakture, ako prijemca...prosim poradte mi. Dakujem velmi pekne.
Zoltán Kovács
03.07.06,19:04
Mily poradaci, som tu nova. Mam jednu SZČO na uctovanie, konkretne pravnicku a potrebujem poradit.
Davam jej vsetky doklady do kopy a na kazdej dodavatelskej fakture je uvedena ina adresa prijemcu. Je tam uvedene jej meno, ale asi 4 rôzne adresy.A este na potvrdeni prideleneho IČa je ina adresa sidla firmy, ako aj na osvedčeni o registracii pre DPH je ina adresa.
Prosim, su to platne danove doklady ? Mozu sa uctovat? Aka adresa sa ma uviest na dodavatelskej fakture, ako prijemca...prosim poradte mi. Dakujem velmi pekne.

SZČO ako môže byť právnická osoba???
Dotičná osoba by to mala dať do poriadku. Nie som si istý či DÚ takéto doklady uzná na uplatnenie si DPH (zrejme iba tie, na ktorých je adresa totožná s osvedčením o DPH). Toto je moja vlastná skúsenosť.

Ale môže isť aj o to, že má prevádzky na rôznych miestach a dodávatelia vystavujú faktúry na adresy prevádzok? To tiež nie je najšťastnejšie.
kubranka
03.07.06,19:15
Na túto tému sa už diskutovalo. Možno vám to pomôže.
Teda, ak sa mi podarí pripojiť linku...

http://www.porada.sk/t21153-aka-adresa-na-dokladoch.html?highlight=adresa+fakturach
tonka33
03.07.06,19:16
SZČO ako môže byť právnická osoba???
Dotičná osoba by to mala dať do poriadku. Nie som si istý či DÚ takéto doklady uzná na uplatnenie si DPH (zrejme iba tie, na ktorých je adresa totožná s osvedčením o DPH). Toto je moja vlastná skúsenosť.

Ale môže isť aj o to, že má prevádzky na rôznych miestach a dodávatelia vystavujú faktúry na adresy prevádzok? To tiež nie je najšťastnejšie.


dakujem za odpoved. Tato osoba je pravnicka- advokatka. Na fakturach ma uvedene dve rozne adresy a vobec nie su totozne s jej osvedcenim o DPH, tam je uplne ina adresa. Som z toho vedla, lebo moje skusenosti su take, ze stale sa uvadzala adresa prijimatela, taka aka bola uvedena na osvedceni z danoveho uradu a postove adresy, to uz boli rozne, len ona to ma totalne popletene a ja neviem ci jej to mam vobec uctovat taketo faktury, ci su danovo uznatelne doklady.Dakujem za odpoved.
Paula
03.07.06,19:21
Tak, takýto doslova "Bangladéš" poznám z praxe a tiež u právnika. Na začiatku sa zaregistroval všade správne podľa trvalého bydliska, odvtedy sa 3 krát presťahoval, ale keďže by nerád opustil na niektorých úradoch ľudí, ktorí sa dokážu aj usmiať, tak tam zmenu adresy neohlásil. Pribudli mu v rámci ohlasovania časom ďalšie úrady, tam udal aktuálnu adresu....no a za desať rokov už v jeho dodávateľsko-odberateľských i oznamovacích vzťahoch (pribudli i zamestnanci) lieta jeho adries súvisiacich s podnikaním dosť....absolútne ho to netrápi....iba mňa to mrzelo,vždy, keď som mu vravela, že štyri adresy na x rôznych úradoch (živnosť, DÚ, sociálka, zdravotka....)je troška veľa. Ale, ako on vraví: ja na to nemám ani silu, ani kedy, to je malichernosť, ja mám iné starosti, mne to vyhovuje. Už sa ja netrápim, jeho daňové priznanie, jeho výkazy do poisťovní....kadečo posielam s rôznymi adresami jeho trvalého pobytu, či adresou podnikania....ale s jeho vlastnoručným podpisom:cool:
tonka33
03.07.06,19:26
Dakujem velmi pekne.Presne toto suhlasi aj s mojou advokatkou.Takze advokati su rovnaki, no, ja ju na to upozornim, ze aby si to nejako dala vsetko do jednej hromady, ale neviem co jej na to povie danovy urad... :-(
Johanka
03.07.06,19:27
Ako správne uvádzaš, môže ísť o poštové adresy. V každom prípade na faktúre musí byť uvedené pri FO trvalé bydlisko, príp. miesto podnikania. Myslím, že je potrebné sa porozprávať s dotyčnou pani a opýtať sa , o čo jej ide :) . Však dodávatelia si adresy nevymysleli, niekto im ich zadal ....