Mila123
06.12.16,14:21
Dobrý deň,
chcela by som poznať názory skúsenejších
moja susedka, 72 ročná pani, si chce požiadať o kompenzačný príspevok na ÚPSVaR v mieste bydliska. Pani jej povedala čo má a čo musí urobiť aby ho vôbec dostala. Teraz je najväčší problém, že suseda je cca 35 rokov rozvedená a asi už nenájde súdne rozhodnutie o rozvode, pritom na ÚPSVaR nestačí čestné vyhlásenie,
MUSIA to byť súdne rozhodnutie o rozvode. Ak by to bol pred cca 35 rokmi súd v dnešnom mieste bydliska, vybavila by som jej to. Keďže je to v inom okrese mám dilemu čo sa vôbec dopátrame k niečomu....
- nespomína si na rok rozvodu
Ako sa dá dostať ku dokladom? alebo je aj iná možnosť dokladovať rodinný stav?
ďakujem
ivka70
06.12.16,14:02
Aj tu treba potvrdenie o rozvode
https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/overovanie_dokladov-doklad_vydany_v_sr_na_pouzitie_v_cudzine
....
Klienti rozvedení v Slovenskej republike môžu požiadať o vydanie „Potvrdenia o rozvode“, (príp. Osvedčenia o rozvode ...) a to na príslušnom okresnom súde. Následne overuje pravosť krajský súd ...

Skusila by som najskor okresnu sud prislusny miestu aktualneho bydliska, ak ho nebude vediet dodat, tak sud, ktory o rozvode rozhodol.

Inak ,to rozhodnutie o rozvode sa predkladalo na matriku, co skusit tam sa popytat aspon na datum, spisove cislo a pod.?