maad
06.12.16,22:43
Ahojte potrebovala by som poradiť zamestnankyni končí rodičovská dovolenka, keďže dieťa má zdravotné problémy požiadala o predĺženie rodičovskej dovolenky do 6r. dieťaťa. Zatiaľ nemá žiadne vyjadrenie o súhlase či jej ju schvália alebo nie. Potrebujem vedieť aké povinnosti má zamestnávateľ voči ZP a SP ak jej schvália rodičovský príspevok pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa do 6r. a bude nadalej poberať rodičovský príspevok.Ešte som nemala taký prípad viete mi niekto poradiť?
avalik
06.12.16,23:10
§166
(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.

bude to aj nadalej rodicovska dovolenka - ak nebude prerusena, ostava v stave "RD"