maped
07.12.16,12:37
Poprosím o poradenie, SCONTO nýbytok začal vydávať doklad na nákup nábytku kde je uvedené v hlavičke "toto nie je daňový doklad". V minulosti to tam neuvádzali a nahodila som doklad medzi dodávateľské fa podľa č. zmluvy. Nič iné nemáme.

Doklad obsahoval aj obsahuje to isté: číslo zmluvy, adresa firmy, IČO, DIČ, IČ DPH a dátum. Ropísaný druh nábytku, cena tovaru v eur spolu a že cena obsahuje 20% DPH a čiastka. Základ dane v tomto doklade nie.

Uhradené to je cez terminál v ten istý deň a na poklad. doklade je uvdené platba faktúry a číslo tej zmluvy.

Ako tento doklad uviesť do účtovníctva? Môže sa aj tak zaradiť medzi dod. faktúry?
Ďakujem pekne.
Consultix
07.12.16,11:48
Žiadny zakon už nepozna pojem "daňový doklad". Nepoznám tie doklady, ale aj keď je tam napísané, že to nie je daňový doklad, to ešte neznamená, že to nemôžeme považovať za faktúru v zmysle zakona. Ale to by ten doklad musel splnat vseky nalezitosti, aj zaklad dane podla par. 74. ods. 1 pism. g).
Nemôže ako faktúra slúžiť zmluva? AK by ta obsahovala vsetky nalezitosti podla par. 74.
Osobne som toho nazoru, ze je to predaj tovaru v hotovosti a evidencia musi ist cez registracnu pokladnu. Ci uz evidencia trzby za predaj, alebo uhrada FA v hotovosti cez ERP.
maped
07.12.16,11:58
Ďakujem, tak môžem v konečnom dôsledku dať ten doklad medzi dod. faktúry? + úhrada cez ERP terminálom kde je priložený doklad z terminálku a doklad z ERP úhrada fa č.zmluvy ako je na doklade do pokaldne? Takto by Ste to urobili? Lebo na doklade z ERP nie je napísané o čo sa jedná, iba úhrada faktúry.
Ešte raz Vám ďakujem. :)
monika.a
09.12.16,14:26
Tiež som minulý mesiac mala taký doklad od sconta s textom "toto nie je daňový doklad" treba napísať do sconta mail a pošlú faktúru poštou aj mailom. Nová faktúra ktorú mi poslali mala úplne iné číslo dokladu ako ten pôvodný doklad.