enya63
07.12.16,20:01
spoločnosť s r.o. mala v prenájme počas roka motorové vozidlá, nevyužívala ich na podnikanie ale na konci roka ich dala opraviť, v účtovníctve sú faktúry za opravu a ich úhrady. Môže spoločnosť o tieto faktúry na konci roka zvýšiť hospodársky výsledok a daňové priznanie k dani z motorových vozidiel nepodávať? §8 zákona o DZMV hovorí, že pokiaľ nie je vozidlo používané na podnikanie a nie sú uplatnené výdavky tak nie je nutné ho podávať. Vie mi niekto poradiť či to takto môžem spraviť? Mám o tom upovedomiť daňový úrad? Vznik daňovej povinnosti mi tým pádom nevznikol, tak asi ani oznamovacia povinnosť, ale tá firma čo to prenajala neviem či dala oznámenie o zániku. Prosím porďte, ďakujem
KloferHladny
08.12.16,08:36
s.r.o. ich prenajímala inej osobe ?
enya63
08.12.16,10:02
nie s.r.o. ich mala v prenájme od SZČO, na základe zmluvy o zapožičaní dopravného prostriedku, v zmluve je, že nájomca uhradí výdavky spojené so zapožičaním, a to daň z motorových vozidiel, ktorá z toho vyplýva podľa zákona 582/2004. V zmluve je uvedené, že nájomca bude za vozidlá platiť vo forme pravidelnej údržby a úhrady nákladov spojených s ich prevádzkou.
avalik
08.12.16,11:48
Danovu povinnost ma SZCO ak je zapisana ako drzitel v OEV - tym ze "zapozicala za naklady na udrzbu a dan", pouziva tieto vozidla na podnikanie
SZCO je povinna podat aj DP DZMV - to ze tu dan v jeho mene zaplati sro je uz ina vec.

DzMV je od 1.1.2015 podla zakona 361/2014.