sebeka
08.12.16,20:04
Pred nástupom na MD som pracovala na plný úväzok na dobu neurčitú, po rodičovskej dovolenke sa vraciam na polovičný úväzok na dobu 3 mesiace, potom prejdem znovu na plný. Personalistka mi oznámila, že nárok na dovolenku, ktorý mi vznikol počas materských dovoleniek (dvoch po sebe idúcich) sa mi bude krátiť o polovicu - teda mojich pôvodných 38 dní dovolenky po 8 hod. mi upravia na 38 dní dovolenky po 4hod., nakoľko nastupujem na polovičný úväzok. Je to takto správne? Zdá sa mi to dosť kruté príjsť o 19 dní dovolenky len preto, že na 3 mesiace pracujem len na čiastočný úväzok. Vopred ďakujem za odpoveď.
Tweety
08.12.16,19:09
Je to tak. Nárok upravila správne.
sebeka
08.12.16,19:19
Prosím Vás, a keď prejdem po 3 mesiacoch naspäť na plný, tak mi to zase zmenia späť na 8hod. dni dovolenky? Lebo toto je ozaj použijme jemné slovo - kruté - príjsť o 19 dní dovolenky kvôli 3mes. polovičného úväzku.
Tweety
08.12.16,19:20
Áno, zmenia.
LydaLyda
08.12.16,19:42
dovolenka je počítaná a je zaplatená za dni, keď pracujete teraz na 4 hodiny, tak Vám zaplatia 1 deň dovolenky za 4 hodiny a keď budete robiť na 8 hodín, tak Vám zaplatia 1 deň dovolenky za 8 hodín. Krátia sa dni dovolenky - nie hodiny.
veronikasad
08.12.16,20:18
Nekráti sa ti nárok = počet dní dovolenky, len náhrada mzdy v čase čerpania dovolenky nie je za 8 hod., ale len za 4 hod.

Mala si si dovolenku, na ktorú ti vznikol nárok počas materskej a rodičovskej dovolenky vyčerpať pred zmenou úväzku, mohla si tak urobiť aj v súbehu s poberaním rodičovského príspevku.

Súčasný postup zamestnávatela je správny.

Ak po troch mesiacoch znovu prechádzaš na plný úväzok, tak si nechaj čerpanie dovolenky na toto obdobie, dostaneš znovu náhradu za čerpanú dovolenku za 8 hod.
sebeka
08.12.16,20:53
aspoňže tak, ďakujem pekne za odpoveď, preniesť mi dovolia len 25dní, ale aspoň niečo zachránim takto...
sebeka
08.12.16,20:56
ďakujem za odpoveď, dovolia mi preniesť len 25dní dovolenky, lebo zároveň s koncom môjho polovičného úväzku končí aj kalendárny rok, ale aspoň čosi takto zachránim...
Jana Motyčková
09.12.16,08:34
Je zvláštne, ak sa mení pracovný čas na kratši len na obdobie čerpania dovolenky + mesiac navyše. Ak sa to takto dohodlo, tak potom už pri tom čerpaní dovolenky je postup personalistky správny.
ivka70
09.12.16,08:36
Suhlasim, skor by som si dohodla uvazok nechat ako plny a cerpala poldna dovolenky kazdy den.
Casovo v praci by to bolo to iste a nebolo by potrebne nijako upravovat pracovny cas.