karolt
09.12.16,08:09
Ahojte,
chodím denne o diaľnici PO - KE a až dnes som si všimol, že v strednom deliacom páse sa nachádzajú stožiare, na ktorých nie je nič iné, iba v hornej časti 2 kamery. Jedna je natočená na smer do KE a druhá do PO. Takýto stožiar je po výjazde z PO , po niekoľkých km, v mieste čerpadla (tam by som to aj chápal) , na novom výjazde nie sú v strede je ich tam viac (aj tu by som to chápal) a po pravotočivej zákrute na konci diaľnice kde je 60tka v smere na KE. Stožiare sa pokúsim spočítať a dám sem potom presné číslo.
Tieto kamery určite nezaznamenávajú diaľničné známky, na kontrolu stavu na diaľnici je ich priveľa a prečo by ich nedali online takže mi z toho vychádza, že slúžia na zaznamenávanie priestupkov, resp. rýchlosť. Snažil som sa o tom niečo nájsť na nete, ale nič.
Všimol si to už niekto? Vie niekto čo sú to za kamery?
misoft
09.12.16,10:45
Spýtaj sa Národnej diaľničnej spoločnosti - oni majú pod palcom diaľnice....
Braňo
12.12.16,08:00
sú na nezmyselné pokutovanie zníženia rýchlosti na diaľnici, nakoľko pri znižovaní rýchlosti zo 130 na 80-60 veľmi ľahko veľa vodičov prekročí rýchlosť o 10-15-20 km/h, čo je ľahká korisť pre Políciu.Už som tu písal príspevok, že v Košiciach merajú železničné priecestie, kde je obmedzenie na 30 km/h, policajti sú zamaskovaní za zastávkou a nevidno ich, takmer každý vodič prekročí o 10-20 km/h.