milagros208
09.12.16,10:32
Zdravím. Prvý krát idem účtovať stravné lístky v JÚ. Našla som tu kopec tém ohľadom účtovania a kopec možností ich účtovania. Chcela by som sa spýtať, či takto by to bolo správne. Nákup stravných lístkov v hotovosti účtujem ako VNZD - hodnota stravných lístkov a VOZD províziu. Tento spôsob účtujem preto, lebo SZČO kupuje stravné lístky na niekoľko mesiacov dopredu. Interným dokladom zaúčtujem podľa počtu spotrebovaných lístkov za mesiac 55% ako VOZD ostatné a sumu stiahnutú za stravné z výplaty /o túto sumu vyplatím zamestnancovi nižšiu mzdu/ ako VOZD mzdy v členení stravné a zvyšok je v podstate čerpanie sociálneho fondu, ktoré naúčtujem ako VNZD v členení členenie sociálneho fondu. Účtujem v ALFA PLUS a teda v členení budem mať vo všetkom prehľad. Tak isto si nákup a spotrebu naúčtujem v knihe cenín a tvorbu a čerpanie sociálneho fondu v knihe sociálneho fondu. Príklad : Hodnota stravných lístkov 3,15€, spotreba za mesiac 20ks, spolu hodnota 63,00€. Rozúčtovanie cez interný doklad : 55% v sume 34,65€ VOZD, ostatné, 45% v sume 28,35€ rozúčtujem ako 28,00€ ako VOZD mzdy, členenie stravné /suma zrazená zamestnancovi/ a 0,35€ ako čerpanie SF, VNZD v členení čerpanie sociálneho fondu. Týmto spôsobom by som už žiadny príjem od zamestnanca neúčtovala. Bolo by takéto účtovanie v poriadku? Ďakujem.