glglgl
04.07.06,08:03
Prosim o nazor. Dna 26.06 som sa prihlasil na dobrovolne platenie star. poistenia kvoli uzavretiu zmluvy s DSS na druhy pilier.Ale 30.06 som sa z neho aj odhlasil. Zmluvu s DSS som uzavrel dna 26. 06. Poistenie som aj uhradil alikvotnu cast. Ked som sa odhlasoval v Soc. poistovni,tak mi povedali ze mi asi nebudu akceptovat II. pielier lebo som sa 30. 06 uz odhlasil a z tech. hladiska to nebude mozne. Maju pravdu ved v tlaci v mediach hovorili ze staci byt 1 den prihlaseny na dobr. platenie a vstupujem do II. piliera.
plavčík
04.07.06,06:07
Moc som nerozumel otázke... čiže 26.6. si sa prihlási do 2.piliera a 30.6. odhlásil?? A prečo? Ak sa prihlásiš do druhého piliera tak by si tam mal ostať/ ak tam ted chceš byť/, a to že nebudeš prispievať v terajšej dobe/ napríklad si nezamestnaný.../ to ešte nie je dôvod sa odhlasovať, je to len prerušenie sporenia. Odporúčam Ti zbehnúť do dôchodcovskej správcovskej spoločnosti sa poinformovať.
Chobot
04.07.06,06:17
Prosim o nazor. Dna 26.06 som sa prihlasil na dobrovolne platenie star. poistenia kvoli uzavretiu zmluvy s DSS na druhy pilier.Ale 30.06 som sa z neho aj odhlasil. Zmluvu s DSS som uzavrel dna 26. 06. Poistenie som aj uhradil alikvotnu cast. Ked som sa odhlasoval v Soc. poistovni,tak mi povedali ze mi asi nebudu akceptovat II. pielier lebo som sa 30. 06 uz odhlasil a z tech. hladiska to nebude mozne. Maju pravdu ved v tlaci v mediach hovorili ze staci byt 1 den prihlaseny na dobr. platenie a vstupujem do II. piliera.

Myslím, že majú pravdu, pretože DSS zašle zmluvu do SP kvôli jej registrácii, čo môže v súčasnej dobe trvať pár dní (majú tam určite nával zmlúv). Takže keď im príde Tvoja zmluva napr. 10.7. a podľa ich záznamov Ty nebudeš poistený, lebo si dobrovoľné poistenie zrušil k 30.6., tak Ti ju nezaregistrujú. Mal si počkať, kým Ti zmluvu zaregistrujú a potom až zrušiť dobrovoľné poistenie. Hovorí o tom tento § zákona o starobnom dôch.l sporení:

§ 64a
Register zmlúv


(1) Sociálna poisťovňa zriadi a vedie register zmlúv.

(2) Zmluva o starobnom dôchodkovom sporení nadobúda účinnosť okamihom jej zápisu do registra zmlúv.

(3) Sociálna poisťovňa do registra zmlúv nezapíše zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení, ak

a) obsahuje neúplné alebo chybné údaje,
b) fyzická osoba, ktorá uzatvorila zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení, nie je poistencom podľa osobitného predpisu, 3)
c) fyzická osoba povinne zúčastnená na starobnom dôchodkovom sporení podľa § 14 ods. 1 uzatvorila túto zmluvu po uplynutí 30 dní odo dňa vzniku jej povinnej účasti na starobnom dôchodkovom sporení.

Pravdepodobný vývoj udalostí: ak zmluva príde na SP až po 1.7., tak Ti ju nezaregistrujú a zostaneš len v I. pilieri. Ak ju už stihli zaregistrovať do 30.6., tak Ti v najbližších dňoch príde potvrdenie o registrácii a budeš si na dôchodok sporiť v I. aj v II. pilieri.
Viera123
04.07.06,06:31
Moc som nerozumel otázke... čiže 26.6. si sa prihlási do 2.piliera a 30.6. odhlásil?? A prečo? Ak sa prihlásiš do druhého piliera tak by si tam mal ostať/ ak tam ted chceš byť/, a to že nebudeš prispievať v terajšej dobe/ napríklad si nezamestnaný.../ to ešte nie je dôvod sa odhlasovať, je to len prerušenie sporenia. Odporúčam Ti zbehnúť do dôchodcovskej správcovskej spoločnosti sa poinformovať.
Len technická poznámka, pokiaľ bude zmluva zaregistrovaná, tak sa z II. piliera odhlásiť nedá. On sa odhlásil zo sociálky, pretože nechcel dlho prispievať...
glglgl
04.07.06,08:10
Nevie mi nikto napisat skusenost k tejto teme.



Prosim o nazor. Dna 26.06 som sa prihlasil na dobrovolne platenie star. poistenia kvoli uzavretiu zmluvy s DSS na druhy pilier.Ale 30.06 som sa z neho aj odhlasil. Zmluvu s DSS som uzavrel dna 26. 06. Poistenie som aj uhradil alikvotnu cast. Ked som sa odhlasoval v Soc. poistovni,tak mi povedali ze mi asi nebudu akceptovat II. pielier lebo som sa 30. 06 uz odhlasil a z tech. hladiska to nebude mozne. Maju pravdu ved v tlaci v mediach hovorili ze staci byt 1 den prihlaseny na dobr. platenie a vstupujem do II. piliera.
glglgl
04.07.06,08:50
Ja som sa prihlasil a odhlasil na dobrovolne starobne poistenie ale v II. pilieri chcem byt stale. Mam obavu aby tu zmluvu zaregistrovali skusim ist osobne do SP a zrusit to odhlasenie k 30.06 z dobr. poistenia ak to bude mozne.
Viera123
04.07.06,09:03
Ja som sa prihlasil a odhlasil na dobrovolne starobne poistenie ale v II. pilieri chcem byt stale. Mam obavu aby tu zmluvu zaregistrovali skusim ist osobne do SP a zrusit to odhlasenie k 30.06 z dobr. poistenia ak to bude mozne.
No to by som ti odporúčala určite urobiť aj ja... A v mediách čo hovorili, si zle rozumel. Oni myslelii, že pokiaľ si čo len deň bol registrovaný v sociálnej poisťovni počas rozhodujúceho obdobia od 1.1.2005 do 30.6.2006, tak termín na rozhodnutie máš len do 30.6.2006. Určite to nebolo myslené, že stačí byť jeden deň v sociálnej poisťovni. Zrušiť odhlásenie sa nedá, aspoň si myslím, ale opäť prihlásiť sa môžeš kedykoľvek ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba.
Chobot
04.07.06,09:26
Ja som sa prihlasil a odhlasil na dobrovolne starobne poistenie ale v II. pilieri chcem byt stale. Mam obavu aby tu zmluvu zaregistrovali skusim ist osobne do SP a zrusit to odhlasenie k 30.06 z dobr. poistenia ak to bude mozne.

Ak Ti zmluvu nezaregistrovali do 30. 6, kým si bol poistený a ak Ti ju ešte nezamietli , tak Tvoja jediná nádej je, že ju ešte nespracovali a ak sa rýchlo opätovne poistíš, tak pri registrácii budú vidieť, že si poistený a zaregistrujú Ti ju.

Al nedá mi nespýtať sa Ťa, ako všetkých oneskorencov:

ČO SI ROBIL CELÝ ROK A POL, ŽE SI SA NESTIHOL SKôR ZAREGISTROVAŤ???:confused: :confused: :confused: