ivana184
04.07.06,08:11
Dobrý deň prajem,
1, prosím Vás poraďte mi ako si uplatniť výdavky na súkromné auto, ktoré používam aj na podnikanie ako SZČO.
Som v tom úplne nová. Čítala som príspevky na porade, ale môžem čítať, keď teória je jedno a prax druhé.
Uvítala by som konkrétny príklad výpočtu. Auto využívam na pracovné cesty do ČR a na vybavovačky po úradoch.
2, A čo s odpismi auta na konci roka? Nedajú sa však?
3, A čo by ste mi poradili, čo sa týka nákladov - plánujem kúpiť nové auto na leasing, zaregistrovať ho na podnikanie, alebo na súkromnú osobu - nepodnikateľ?
(Vďaka super zákazke mi vychádza vysoký zisk a chcela by som ho nejako stopiť - prosím, poraďte!)

Vopred ďakujem za odbornú pomoc!
plavčík
04.07.06,06:17
Ak nemáš auto v majetku, môžeš si účtovať 6,20 na 1km a PHL, musíš mať zaplatenú cestnú daň a nemôžeš ho odpisovať ani dať si náklady na opravu. Ak by si auto vložila do majetku...tak auto odpisuješ, uplatníš si PHL a aj opravu a údržbu....ak je to staršie auto odporúčam vložiť do majetku kvôli častým opravám. Samozrejme si musíš vieť knihu jázd.. Lízing je dobré dať do majeku. Inak skús vyhľadávať - o autách je tu toho skutočne kopec
Tweety
04.07.06,06:19
Ak nemáš auto v majetku, môžeš si účtovať 6,80 na 1km a PHL, musíš mať zapltenú cestnú daňa nemôžeš ho odpisovať ani dať si náklady na opravu. Ak by si auto vložila do majetku...tak auto odpisuješ, uplatníš si PHL a aj opravu a údržbu....ak je to staršie auto odporúčam vložiť do majetku kvôli častým opravám. Samozrejme si musíš vieť knihu jázd.. Lízing je dobré dať do majeku. Inak skús vyhľadávať - o autách je tu toho skutočne kopec
Nemáš tam chybu? 6,20 je to správne číslo.:cool:
plavčík
04.07.06,06:20
Ďakujem za opravu... ste zlatí, už som to opravil.
ivana184
04.07.06,06:42
ďakujem za radu, to znamená, že ak zaplatím cestnú daň, tak náklady budem počítať takto:
počet najazdených km x 6,20 = náklady na cestu + budem si uplatňovať náklady za naftu podľa bločku z pokladne v plnej výške vrátane DPH? Zatiaľ nie som placom DPH.
Milan Benka
04.07.06,06:55
upresním predch.prísp.:

Náhrady= počet km * 6,20 Skk + počet km/100 *spotreba PHM podľa TP * cena PHM Sk/l
renča1
04.07.06,07:16
Dobrý deň prajem,
Uvítala by som konkrétny príklad výpočtu. Auto využívam na pracovné cesty do ČR a na vybavovačky po úradoch.


Pri nezaradenom os.aute, skús pozrieť.:)
http://www.porada.sk/t22886-nezaradene-auto-a-spotreba.html?highlight=slu%BEobn%E1+cesta