tanusik
09.12.16,14:09
Pozdravujem, konateľ mi priniesol tlačivo "Potvrdenie o podaní daňového priznania a daňových nedoplatkoch" od ČSOB banky z dôvodu poskytnutia kontokorentu..... mám vyplniť toto tlačivo ja a poslať cez všeobecné podania na stránke finančnej správy nech mi to potvrdia, alebo s tým tlačivom nevypísaným má konateľ skočiť osobne na daňový úrad....???
Ďakujem.
avalik
09.12.16,13:11
Ak je platitel DPH musi elektronicky

doplnenie:

§ 14
(1) Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 finančnej správe má
a) daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
b) daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
c) advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
d) zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
(2)Prílohy k podaniu môžu subjekty podľa odseku 1 doručovať aj inak ako elektronickými prostriedkami.
(3) Na podanie, ktoré má predpísanú štruktúrovanú formu podľa tohto zákona alebo osobitného predpisu20a) a ktoré osoba podľa odseku 1 doručila inak ako elektronickými prostriedkami spôsobom podľa § 13 ods. 5, sa neprihliada.
1maaja
09.12.16,15:20
Tlacivo nevyplnate Vy ale danovy urad. Osobne musi konatel zaniest prazdne tlacivo na DU. Tam mu povedia, kolko eurovy kolok musi konatel priniest, ked mu DU odovzda vyplnene a povrdene tlacivo. Ak komunikujete elektr.s DU, posielate ziadost o vyplnenie potvrdenia elektronicky cez sprava dani - vseob.podanie. Ak nekomunikujete elektr., posielate ziadost napr.osobne cez podatelnu. V ziadosti, ktoru posielate Vy bude Vas kontakt, DU sa Vam ozve, ked potvrdi ...
tanusik
09.12.16,16:20
Áno, komunikujeme elektronicky....Takže konateľ im odnesie prázdne tlačivo, ja medzitým zašlem cez všeobecné podania tú žiadosť....a oni to následne vyplnia........ďakujem..
tanusik
09.12.16,16:21
dík
Consultix
09.12.16,21:31
Ak sa jedna o platcu, tak tlacivo banky naskenujes a pripojis do ziadosti. Nie je potrebne chodit na DU, podanie musi ist elektronicky.
avalik
09.12.16,21:41
Doplnila som odpoved.
tanusik
11.12.16,16:36
Ďakujem...
tanusik
11.12.16,16:42
Aha...takže oni mi to naskenované tlačivo vyplnia a prepošlú, alebo sa potom dá zastaviť aj osobne...? ale ako Avalik uvádza v doplnení, keď som dobre pochopila, prílohu môže zaniesť konateľ osobne...