slevin203
09.12.16,22:52
Dobrý deň.
Pred 6 mesiacmi som sa s exmanželkou ústne dohodol o výške sumy na vyplatenie za byt. Čím by prešiel výlučne do môjho vlastníctva. Proces vybavovania sa fakt predĺžil z rôznych dôvodov kvôli rozličným požiadavkám banky, opráv listu vlastníctva na katastri a pod., podotýkam všetko sa viazalo na už vopred dohodnutú sumu. Nebola to ľahká cesta a blíži sa čas kedy by malo dôjsť k vyplateniu a prepisu bytu na mňa. Ceny nehnuteľností sa za ten čas pohli trošku hore a exmanželka momentálne žiada odo mňa vyššiu sumu. Ja trvám na pôvodnej sume. Aké práva a povinnosti mám v tomto prípade ja a aké exmanželka?
Ice dive
09.12.16,22:13
pozri, keďže riešiš už hypotéku a prevod bytu na teba už nie ste manželia, teraz už ide čisto o obchod... ty chceš niečo kúpiť a exmanželka predať... pokiaľ bola dohoda len ústne, tak s tým veľmi nepohneš... mali ste spísať zmluvu o budúcej zmluve, teraz keďže neexistuje žiaden doklad potvrdzujúci danú dohodu tak exmanželka môže začať svoje vyjednávania na zelenej lúke odznova... reálne nemáš šancu donútiť niekoho aby predal svoj majetok za cenu ktorú si určíš ty...