Jana7777777
12.12.16,00:23
Poradte prosim akym sposobom mozem poziadat o znovu obnovenie clenstva v bytovom druzstve ked ma v roku 2009 vylucili zrusili mi uzivacie pravo ako aj najom byte, v byte doposial byvam vyplatena pozdlznost bola este pred prvym pojednavanim!!!Sud skoncil az na kraji v moj prospech zial nepotvrdil moje pravo najmu nakolko som o pravo nepoziadala a sam sud to samozrejme neurobil. Prosim poradte ako mam postupovat kam napisat na predstavenstvo BD alebo samotnemu predsedovi BD a akou formou?!? Krasne vsetkym dakujem za pomoc!!!!
Jana
misoft
12.12.16,11:17
Trochu nejasné..... Takže ty si bola vylúčená z bytového družstva a bolo ti zrušené užívacie právo a napriek tomu si tam?
A) Ako nečlen družstva by si mohla tam bývať, ak by spolubývajúci bol členom družstva. To asi nebude.
B) Máš zrušené užívacie právo a napriek tomu si tam - NEOPRÁVNENE!
C) Dlžoba vyplatená - súdom oslobodená - pravdepodobne družstvo pristúpilo k exekúcii, po vyplatení bola súdne exekúcia zrušená. Ale to nedáva právo na užívanie bytu.

Z toho vychádza jedno - hľadaj si iné bývanie. Družstvo nemá ŽIADNU povinnosť ťa opätovne prijať za člena družstva (navyše, ak si pozrie "históriu"), naopak - môžeš očakávať papier na vypratanie bytu (a to buď rada, že nepodajú žalobu pre neoprávnené užívanie cudzieho bytu).
Jana7777777
12.12.16,16:31
Ahoj MISOFT!!!
Zrejme som sa zle vyjadrila teda nie dopodrobna cakala som ze sa ma budem musiet obsirnejsie rozpisat,takto:
V roku 2009 som dostala vypoved z najmu bytu s nasledovnym zrusenym clenstva v BD!!! Dopis som si neprevzala z dovodu ze som sa nezdrziavala par mesiacov na SK vsetko sa samozrejme spravoplatnilo BD ma dalo na sud ale uz ako vypratacka!!! Velmi spravne si zareagoval ano bola to vypratacka!!!Dozvedela som sa o vypratacke az ked som navstivila BD a sla som sa informovat aky mam nedoplatok lebo viem ze som nezvladala platit 7 mesiacov bola som socialne odkazana no to dokazovanie bolo na dlhe lakte !!!Prebdene noci vybavovala som co som mohla navstivila som aj samotneho predsedu BD a ziadala ho o obnovenie clenstva a najmu bytu co mi samozrejme zamietli sud som na okrese prehrala odvolala som sa slo to na kraj tam to senat vratil naspat na doplnenie na okres, na okrese ma natahovali BD si stalo za svojim neuprosne VYPRATACKA i ked bolo vsetko davno uhradene na svoju sebeobranu som povedala ved som bola aj socialne odkazana vraj to som mala zdokladovat vravim ved som to zdokladovala BD vravelo ze nezdokladovala pytam sa naco by som ten papier zo socialky mala potom doma este jednu kopiu potvrdenia, no tvrdenie proti tvrdeniu, na sud som dala predvolat aj samotneho predsedu BD boli tam ludia aj z pravneho co tam uz ani nepracuju, vsetci boli prizvani vypovedat dokonca vypocuvali aj studujucu dceru 2x na kraji raz na okrese no priserne daco!!! Psychicky som sa rucala ale drzala musela!!!
Nakoniec som sud na okrese vyhrala lenze BD sa odvolalo a opat to skoncilo na kraji!!!
Sud na kraji som vyhrala vdaka bohu po 7. rokoch preto sa teraz pytam a prosim o radu ako sa stat opat clenom BD!!!
To co som si preskakala neprajem nikomu ani najvacsiemu nepriatelovi preto teraz ziadam a prosim o pomoc ako najlepsie postupovat ako to ide ako sa to da a nie ako sa to neda a co mi hrozi to nepotrebujem!!!
Iba chcem vediet ako poziadat BD o obnovu ako to zostilizovat nic menej nic viacej!!!
Velmi pekne dakujem za podporu a pochopenie!!!
Mozete mi napisat aj na e-mail jana7777777@azet.sk.
sito
12.12.16,16:51
Dušan, nie len Dušan. No vidíš, vidíte, čo som sa tu za tých pár rokov naučil? Získať, vypýtať, vybrať presnejšie informácie, aj nevyberaným spôsobom, že?

Ja by som jane doporučil písomnú žiadosť priamo predstavenstvu BD so odôvodnením na rozhodnutie súdu. Ak nie, povie, ponúknuť mu súdnu tortúru, ktorá môže trvať tiež, aj sedem rokov, aj x rokov.

Býva v družstevnom byte, no nemôže si ho ako nečlen previesť do osobného vlastníctva. V šachu sa tomu hovorí PAT! Kto ho, ju vyrieši? Situáciu, ak nie súd.

Noo, môže aj zhromaždenie delegátov BD na schôdzi delegátov BD, ak si netrúfa predstavenstvo, predseda rozhodnúť.
Jana7777777
12.12.16,17:17
Takze kam napisat?!? Zrejme napisem asi vsade!!!Je to moja zatial najvacsia sanca lebo este nemusi byt vsetkemu koniec ak Vas napadlo co tym myslim preto chcem okamzite vyuzit svoju sancu, prilezitost!!!Skoncil sa sud na kraji v moj prospech urcite viete na co myslim!!! Ako sa vravi kon ktory skapīna kope takze dva mesiace sa o chvilu koncia nic menej nic viacej!!!
Velmi pekne dakujem Dusanko a spol.!!!
Jana
misoft
12.12.16,17:58
Nuž takto. Dlh vznikol - to neodškriepiš. Ten sa musí splatiť. - tiež neodškriepiš. Splatila si - OK. Lenže! Čo vravia stanovy družstva? Nepíše sa tam niečo aj o tom, že ak si člen družstva niečo neplní, prichádzajú nejaké sankcie, ba aj vylúčenie?.
Že si bola sociálne odkázaná - stáva sa to, ale prečo si - keď už začal vznikať dlh - nekomunikovala s predstavenstvom družstva? Ak by si reagovala včas - predstavenstvo by možno ústupky urobilo. Oni to však nevedeli a ty si neplatila = pre nich neplnenie stanov a povinností člena družstva.
Vyhrala si súd, ale čoho sa týkal? Vypratania? Dlhu? Vylúčenia z družstva? To my nevieme. Pokiaľ prvá možnosť - bývaš stále, pretože družstvo sa odvolalo a nastal status quo, Pokiaľ druhá - dlh si splatila, exekúciu zrušili, vypratávačka sa nekonala. Pokiaľ tretiu - nuž tak súd rozhodol, že stanovy družstva sú asi len zdrapom papiera, pretože nezohľadnil to, čo si vykonala a nevykonala, zohľadnil len sťažnosť.
Ako sito písal - skús predstavenstvu, ale ja osobne veľmi pochybujem, že ti vyhovené bude.
Len tak na okraj - ja sám som bol členom bytového družstva a to som už mal byt v OV inde. Ale ako člen som delegoval svojho zástupcu (rodiča), ktorý sa o členstvo (moje) staral až do doby, pokiaľ oni tiež nezískali družstevný byt do OV (aby bolo jasné - na jeden byt sme boli ako rodina, členstvo som mal preto, keby som sa ešte v tej dobe chcel "osamostatniť" a mohol využívať "vymoženosti" družstva. A pokiaľ niečo družstvo potrebovalo - muselo sa urobiť a to som bol 20 rokov mimo miesta, kde družstvo bolo.
Jana7777777
12.12.16,19:26
Ano dlh bol ved som pisala ze dlh bol za co by som dostala asi taky hrozny postih?!? Bol necele dve tisicky Eur!!! Ak by som bola vlastnickou byt by som si bola v minulosti odkupila do OV tak tento problem nevznikne!!!
Takze este raz :

V roku 2009 ma vyradili ako clena z BD zrusili mi aj najom bytu pre neplatenie 7 mesiacov nakolko som ostala v obrovskej financnej tiesni po smrti mamy otca starkych atd.,atd.,atd...,cize som sa vyhadzala z financii !!!
Ziaden exekutor nebol!!!
Nepisem nic o exekutoroch!!! NEZMIENUJEM SA O NICH!!!
To je jedno co bolo do frasa!!!Sud som vyhrala po 7.rokoch natahovaciek aj s dcerou to slo az do psychickeho vydierania lebo vsetko bolo davno splatene od roku 2012 mam na byte vyse tisicove preplatky este raz sud som vyhrala ako okresny tak aj krajsky teraz od Vas vsetkych ziadam a zaroven Vas prosiiiim aby ste sa ma nepytali preco zaco naco!!! Sud je vyhraty opatovne sa Vas tu vsetkych pytam ako napisat ten debilny list a komu ho adresovat?!?
Je mi fuk co sa mohlo stat a co nie!!! Stalo sa co sa stalo mat sud som vyhrala preto sa Vas tu opatovne vsetkych pytam komu adresovat a ako napisat ten dopis ?!?
Dakujem za pochopenie snad tak vela neziadam a porada je o tom teda by mala byt ze ludia pomozu poradia a nie po A) po B)., C) atd.,atd.,atd..., ziadam tak privela alebo je tu dakto z toho druzstva co ma tu chce ako kravu prevracat?!?
Jana7777777
12.12.16,23:07
Sud sa tykal vypratania!!!
bettylou
13.12.16,07:18
Vlastné skúsenosti s týmto tu ako vidíš nemáme, možno tvoju otázku nájde niekto, kto ti bude vedieť odpovedať. Zatiaľ - trpezlivosť. A prípadne si zájdi za právnikom pre soc. odkázaných, aby ti poradil. Čo tvoj právnik, čo ťa zastupoval na súde. Ten ti nevie poradiť, keď si mu už teda asi zaplatila??