Vladimír Ozimý
04.07.06,09:16
ahojte, no mam klienta kupili krcmu na zaklade zmluvy o odstupeni pohostinstva....blabala....no bola urcena cena za vsetko vybavenie na nejaku sumu cez 100 tis. Sk pricom k zmluve bude prilozeny inventurny supis veci...hm a ako s tym do uctovnictva ako jednotnu sumu alebo to rozpisat po polozkach...? Dakujem
Zita5
04.07.06,07:18
ahojte, no mam klienta kupili krcmu na zaklade zmluvy o odstupeni pohostinstva....blabala....no bola urcena cena za vsetko vybavenie na nejaku sumu cez 100 tis. Sk pricom k zmluve bude prilozeny inventurny supis veci...hm a ako s tym do uctovnictva ako jednotnu sumu alebo to rozpisat po polozkach...? Dakujem



Rozpísať po položkách .V zmluve by určite nemalo chýbať , že súčasťou zmluvy je aj príloha zariadenia a ešte lepšie by to bolo , keby to bolo napísané priamo v zmluve a vyčíslená jednotlivá suma za položky .
Vladimír Ozimý
04.07.06,13:11
no dobre...a co ked je to rozpisane ale nie je k tomu cena....co v takom pripade ako to odpisovat?
Zita5
04.07.06,13:19
Veď práve svoje osobitné ocenenie musí mať napr. budova a zvlášť zariadenie reštaurácie .Inak ako sa chceš prepracovať k stanoveniu odpisov?
Daja72
04.07.06,15:19
Ahoj Vladimír,
ja by som to riešila tak, že by som ich dotlačila k tomu, aby to rozpoložkovali aj zo sumou, inak by som im to ako účtovníčka neprevzala.
Ahoj Daja
Vladimír Ozimý
06.07.06,15:25
no dobre ja si tiez myslim ze treba ocenenie ale dajme tomu ze cena majetku je 100 tis. Sk a cena odkupenia je 200 tis. SK...to jest tych 100 tisic SK je vlastne odstupne do nakladov...alebo mylim sa?
Manual
06.07.06,16:02
no dobre...a co ked je to rozpisane ale nie je k tomu cena....co v takom pripade ako to odpisovat?
Vladimír, mám taký dojem, že tvoj postoj k tomu je taký ako to nespraviť. Predsa dám befel kupujúcemu, aby spravil s predávajúcim nejakú prílohu s rozpisom. Alebo nech si to spraví sám bez pradávajúceho. Ty predsa potrebuješ na zaúčtovanie konkrétne hodnoty....
Pekný deň...:)
Vladimír Ozimý
29.08.06,10:58
ahojte vraciam sa k teme...tak som to nakoniec trochu domotal pretoze su dve faktury jedna je ze za odstupenie pohostinstva dost velka suma cez 200 tis. a druha je na predaj majetku v pohostinstve aj z rozpisom...nic tam nerpesiahlo 30000 sk dal som v plnej vyske do nakladov ale ako brat fakturu na odstupenie pohostinstva...ide to normalne do nakladov alebo je to nieco ako goodwill...tym padom odpisy nehmotneho majetku...?
Danila
29.08.06,14:59
Tá faktúra za odstúpenie nie je niečo ako goodwill. O goodwille a badwille účtuješ len v prípade, že kúpna cena je rozdielna oproti účtovnej hodnote kupovaného podniku.
Vladimír Ozimý
30.08.06,08:29
o.k. takže vlastne celú tú faktúru hodím do nákladov a nestresujem, mne ide len o to či to nemám odpisovať to je celé