IvetaH
12.12.16,09:04
Jeden zamestnanec končí PP k 31.12.2016, ale dnes je posledný deň v práci, potom berie dovolenku. Poprosil o všetky papiere aj peniaze dnes, aby nemusel kvôli tomu chodiť v januári. Ostatní zamestnanci končia 16.12.2016 - potom dovolenka. Mzdy viem spracovať aj dnes, otázka je či môžem. Ďakujem
Dáša_
12.12.16,08:17
no, vždy môže prísť neočakávaná udalosť, PN je to najmenej. Aj horšie....
vicktor
13.12.16,07:25
Uz som trochu pisal v teme o prenose dovolenky do dalsieho roka.
Nasa firma sa riadi pravidlami zahranicnej matky. Do 18. v mesiaci treba nahlasit planovanu dovolenku, zrataju sa mzdy a 25. ich mame na uctoch.
Ak sa vezme dalsia neplanovana dovolenka, spracuje sa v nasledujucom mesiaci.
Zda sa mi to podivne, ale na otazku ci sa da, odpovedam ano, da sa.
Tweety
13.12.16,07:43
Teoreticky sa dá urobiť mzda už terazky všetkým ale prakticky to je už iné. Za ten čas sa môže kadečo udiať a potom to ako budeš riešiť? Budeš musieť opravovať už vypočítané a zaslané mzdy, aj výkazy.... Nedávala by som už terazky všetky doklady do ruky, mzda sa dá opraviť ale s ostatným by bol väčší problém. Veď po doklady nemusí chodiť osobne, zašleš ich na poslednú známu adresu.
ivka70
13.12.16,08:07
Ak mu chcete vyjst v ustrety, ja by som mu dnes maualne vypocitala mzdu, cistu mzdu o cosi mensiu mu dala vo forme zalohy a vsetky papiere spolu so zapoctovym listom mu odoslala az v januari, po spracovani realnych miezd, kde bude zuctovana vyplatena zaloha a vyplateny pripadny preplatok.
Tak je istota, ze zachytis cokolvek ,co sa do konca mesiaca moze udiat (nezavisle na voli zamestnanca ci zamestnavatela).