blekk1
12.12.16,20:42
Kúpil som nehnuteľnosť na adrese ktorej, je vedené sídlo spoločnosti, zároveň živnosť a dokonca ešte aj trvalý pobyt konateľa a osoby, na ktorú je živnosť založená. Bol to bývalý vlastník tejto nehnuteľnosti, ktorý už o ňu stihol prísť v dražbe. Ja som túto kúpil 6 mesciacov po vykonaní dobrovoľnej dražby. Stále mi sem chodí jeho pošta (hlavne oznámenia o uložení zásielok, samé exekúcie, okresné súdy, daňové úrady,.....) a potrebujem sa toho zbaviť.

Sídlo s.r.o. zrušiť viem. Takisto aj trvalý pobyt konateľa. Keď som ale preveroval u nás na odbore živnostenského podnikania zmenu sídla fyzickej osoby, tak sa úradníci po sebe dívali a nevedeli mi odpovedať, povedali mi že sú schopní maximálne zrušiť adresu trvalého bydliska, na základe dokladu z miestneho obecného úradu, ale sídlo ako také nie.

Prosím o radu ako urobiť zmenu bez dotyčnej osoby?

Ďakujem

Michal K.
Mária27
12.12.16,20:48
Katy a R
12.12.16,21:55
s tým zrušením sídla neporadím, ale ak ti ide len o to, aby ťa pošta neobťažovala - napíš si na schránku svoje meno. Poštárka by cudzie zásielky nemala vôbec dávať do tvojej schránky, ale mala by to vrátiť. Ak tak robí - upozorni - že bývalý majiteľ tam už nebýva.
takúto info som dostala aj na pošte - ak nájdem v schránke cudzí list (oznámenie), môžem hodiť do koša ..
avalik
12.12.16,23:35
Zrus dotycnemu trvaly pobyt.

Napis na zivnostensky urad oznamenie, ze ako vlastnik nehnutelnosti ... im oznamujes, ze si zrusil trvaly pobyt osobe ... a zaroven, ze menovana osoba uz nema opravnenie uzivat tuto nehnutelnost na podnikanie.

V podobnom zneni zrus sidlo sro - toto zasli aj na miestne prislusny obchodny register.

- najlepsie doporucene s dorucenkou

A oznam to aj na dorucovacej poste.