Pomoc112
13.12.16,02:03
Chcela by som aby ste mi pomohli. Pred spanim som vypila zeleny caj s citronovou aromou. Samozrejme sa mi neda zaspat. Neviem ci to je cajom alebo tym mesiacom co svieti na oblohe, bola som aj na mobile a pocuvala som pesnicky. Stale mi jedna ide po rozume. Mam 14 rokov. Som nervozna ako pes. Ale uz sa mi to raz stalo ze som nevedela zaspat ale nepila som zeleny caj ani mesiac nesvietil. Ale nejak som zaspala.
terezamaria
13.12.16,04:29
O tretej ráno Ti isto nikto nepomôže, lebo väčšina poraďákov spí. Do budúcna večer vypi medovkový čaj, ktorý pomáha k ukľudneniu. Zelený čaj veru často povzbudzuje ľudí k vyššiemu výkonu a môže spôsobovať nespavosť. Taktiež sa blíži spln mesiaca, ktorý je dnes tesne po polnoci, takže aj to môže vplývať na to, že sa Ti nedá spať. Asi budeš patriť medzi ľudí, ktorí sú citliví na spln a jeho povzbudivé pôsobenie.Hlavne okolo splnu / nájdeš si v kalendári, kedy je / nepi zelený čaj.
jslancik
13.12.16,04:34
S tým včerajším problémom ti už asi nepomozeme. Ale do budúcna sa skus vyvarovať všetkého toho, čo bráni zaspať. Teda v prvom rade ten zelený čaj. Mesiac neovplyvnis. Mobil pred spanim tiež nepomáha a blokuje produkciu tlmiacich hormónov, ktoré pomáhajú zaspať. Nevieme, akú hudbu a pri akej hlasitosti si počúvala, ale väčšinou to nebývajú uspavanky pri adekvátnej hlasitosti. Stavím sa, že keby si si začala v posteli čítať alebo dokonca sa učiť, do 5 minút si v limbu. Môžeš nabudúce skúsiť.
Braňo
13.12.16,05:27
odporúčam piť čaj na spanie (s medovkou), nerozptylovať sa hudbou a hlavne mobilom. Skús si niečo prečítať, skôr unaviť sa.
vulxy
13.12.16,07:15
podakuj sa panu za tolke stastie.....ja to zazivam kazdu noc uz cca 50 rokov :(
bettylou
13.12.16,07:47
Aj ja som buntošila., Ozaj, na spanie je dobrá čokoláda, teplé mlieko, samé alebo aj s medom. Nohy v teple. A ozaj aj to čítanie pomáha, ale nevyberaj nejakú velmô napínavú knihu. Alebo si predstavujem, že som niekde v na pláži, močím nohy v teplučkej vode, vlky špliechajú, slnko svieti...
Prípadne,.. síce máš 14, tak nič.
Terezia13
13.12.16,07:52
ja len všeobecnú radu - cez deň viac pohybu, večer už viac ukľudnenia - hudbu nie z mobilu, pusti si rádio ale len ticho, knihu tiež skôr ľahkú, s humorom alebo časopis, tiež je dobré dať si lyžičku * dve medu
kopretinka
13.12.16,08:00
a to 50 rokov neriešiš? :eek:
vicktor
13.12.16,09:09
Mali sme kolegu zo Sri Lanky, ktory mi povedal ze kazdy vecer pije zeleny caj a vyborne sa mu po nom zaspava.
Iny kraj, iny mrav.
Odporucil by som viac sportovat.
terezamaria
13.12.16,09:21
Čo je nevhodné v tomto príspevku? Zase sa niekto hrá na dôležitého?
vicktor
13.12.16,09:26
Cooo? Co take som napisal ze sa ...
Aha, zeby sportovanie? To odporucam Pomocke, nie tebe.
:)
terezamaria
13.12.16,10:10
Viktor ja reagujem na mínuskovača, nie na Teba....:-)))
buchač
13.12.16,10:25
Hm...no teraz neviem, či je to normálne...

Čajočka nevie raz, dva krát zaspať...a je problém na svete ?
Lebo jedna pesnička behá po rozume ? Lebo mesiac nesvietil ?
Lebo je 14-ka nervózna jak pes ? A z čoho preboha ? Hormóny sa búria ?
...a o tretej ráno CHCELA okamžitú pomoc na internete?
To rodičia neexistujú ???

Kuwa, veď to je choré ...
vulxy
13.12.16,11:02
jasne ze riesim,hypnogen,stilnox ale najlepsie je na to pivo ...vela piv :)
Ingrid Ondruskova
13.12.16,13:24
ozaj...teraz som si všimla, že je tam: 6 užitočných hlasov a JEDEN nevhodné....tiež nechápem, čo je na tom nevhodné...ale ja už nechápem ničomu.....P.S.: prečo systém neukazuje KTO dal nevhodné??? je to slušnosť odkryť karty, keď už niekto kritizuje.....
jslancik
13.12.16,14:33
mnohé 14-ročné majú toho "prípadne" mnohonásobne viac, ako tí "zrelejší" :D
terezamaria
13.12.16,16:34
Ja to stále píšem, že by malo byť vidieť, kto dáva nevhodné, neužitočné....
kopretinka
13.12.16,20:49
fuj,veď to je návykové,jak lieky tak alkohol....a dôvod nespavosti?zistené?