Enie
13.12.16,09:27
Dobrý deň
máme vo firme viacero autorských zmlúv, ktoré uplatňujú §43 odst 14. To znamená, že zo zmlúv sa nevyberá zrážková daň a máme dohodu s autormi o nezrážaní dane. Do 15.1.2017 je potrebné toto oznámiť. Je na to nejaké tlačivo alebo predpísaný formulár? Čo všetko je potrebné oznámiť daňovému úradu? Našla som iba vetu:
14) Z príjmov podľa odseku 3 písm. h) sa daň nevyberie, len ak sa daňovník vopred písomne dohodne s platiteľom dane. Takúto dohodu je povinný platiteľ dane oznámiť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa po uplynutí kalendárneho roka, v ktorom bola uzavretá.
ale nikde, akú to má mať formu.
Ďakujem
avalik
13.12.16,20:39
Forma - oznamenie ... listom alebo cez vseobecne podanie - sprava dani (ak mas moznost alebo povinnost podavat elektronicky)

a das tam to co zakon vyzaduje, napr.:

Oznamujeme vam, ze dna ... bola uzatvorena dohoda podla § 43 ods. 14 zakona c. 595/2003 Z. z. o dani z prijmov v zneni neskorsich predpisov medzi platitelom dane XY s.r.o, so sidlom ..., DIC: ... a danovnikom Jozko Mrkvicka, bytom ... DIC: ...

Na zaver im mozes zazelat napr. Svetu mier! ;)
Enie
14.12.16,06:11
Ďakujem pekne, hlavne za ten mier:) No ak mám v priebehu roka 25-30 zmlúv to bude dosti pracne. Asi si to zjednoduším hromadným oznámením. Na daňovom mi prakticky tiež nevedeli povedať akú to má mať formu. Tak si ju vyrobíme, veď nemáme dosť roboty:) Pekný deň