tweety2
13.12.16,11:23
Ahoj poraďáci. Prišla mi faktúra za tovar z ČR. Dodávateľ nie je platca DPH čiže aj FA je bez DPH a ja takúto faktúru neuvádzam v daňovom priznaní a ani nevykonávam samozdanenie. Chcem sa opýtať aký typ DPH uvediem pri účtovaní tejto FA v MRP? A v ktorej časti KV sa mi má FA zobraziť? Ďakujem za radu :)
Jana S.
13.12.16,10:43
tweety2
13.12.16,11:08
Tiež som nad tým uvažovala ale nedočítala som sa že by do 39 spadala moja situácia :(
Žabinka
13.12.16,11:22
hneď v prvej otázke v linku od Jana S. je napísané, že v tomto prípade nevzniká SK spoločnosti žiadna povinnosť ohľadom DPH.. takže iný typ DPH ako 39 - neovplyvňujúce DPH - nie je vhodný.. ale po zadaní údajov do faktúry si skontroluj cez čiastky, či to nemáš v kolonke oslobodené od DPH, lebo potom to bude ťahať do DPH, ako oslobodené do r.15.. musíš to prerobiť do MIMO, a potom to nepôjde ani do DPH ani do KV..
XXXXXXXXXXXXX (21.11.2013 13:09)
Podnikateľ z ČR, neplátca DPH dodal tovar právnickej osobe v SR - platiteľovi DPH. Tovar bol zaslaný z ČR do SR poštou. Fa od ČR podnikateľa je samozrejme ako od neplatiča bez DPH. Ako je to s DPH na Slovensku v tomto prípade u právnickej osoby - plátcu DPH v SR , ktorá tovar na túto FA kúpila ?
Ing. Vladimír Ozimý
Inštitút intrakomunitárnej dodávky je možné uplatniť len v prípade, že dodávku uskutočňuje platiteľ dane z pridanej hodnoty, ktorý oslobodí dodanie a prenesie daňovú povinnosť na príjemcu plnenia. V tomto prípade ide o dodanie tovaru zdaniteľnou osobou, ktorá nie je platiteľom. na základe tejto skutočnosti nevzniká slovenskej spoločnosti žiadna povinnosť z dôvodu takto nadobudnutého tovaru v tuzemsku, t.j. nemusí vykonať tzv. "samozdanenie"
tweety2
13.12.16,11:44
Ďakujem pekne :) Už mi je to jasné :)