nika.sum
13.12.16,12:35
Klient zakupil cez PayPal licenciu na SW, nemam zatial k tomu ziaden doklad a este som takyto pripad neuctovala. Ako postupovat v pripade DPH, malo by to podliehat samozdaneniu, ak sa nemylim. Ako postupovat ale ohladne zrazkovej dane, kde zistim kedy treba platit zrazkovu dan a kedy nie?
avalik
13.12.16,20:06
paypal je platobny system, cez neho len zaplatil - kludne mohol platit ak SK dodavatelovi

klient ti musi dorucit doklad, pravdepodobne si ho moze vytlacit zo stranky kde dany softver objednaval - z dokladu - faktury by ti malo byt jasne kto je dodavatel, ci je registrovany v EU pre DPH, nasledne vies aj zistit podrobnosti ci je potrebne riesit zrazkovu dan podla § 43
nika.sum
14.12.16,09:54
Dodal mi teraz. Nachadza sa tam cislo VAT EUxxxxxxxxx, neviem to overit na stranke, kedze moznost na EU Voes Number pri overovani nie je mozne zadat, len pri ziadatelovi. Dodavatel je z USA. Firma mu zaplatila presne sumu co ma na fakture. Na fakture je len nazov SW. Je to jednorazova licencia....z tohoto neviem ako zistit podrobnosti ohladne zrazkovej dani. Robim toto prvykrat a som zufala....hladala som aj nejaky zoznam zmluvnych statov z ktorych vycitam ake % je dane pre USA, nic som nenasla...
avalik
14.12.16,10:40
Na stranke Ministerstva financii mas zoznam zmluv a zmluvu si najdes na slov-lex.sk alebo zakonypreludi.sk. Ak maju EU. VAT tak sluzbu samozdanis, aj ked si cislo nevies overit. Za poplatok ti myslim cislo overi FS.
nika.sum
14.12.16,10:59
Dakujem, uz som zistila na FS (prvykrat mi necitali par.). VAT neoverim na SK ale nevadi a SW kedze je to bezne stiahnutelny pre kazdeho (ako napr. Wind.a pod) zrazkova sa neplati, berie sa to ako tovar. ( Len ak by niekto hladal v zmluvach o zamedzeni dvoj.zdanenia vysku zrazkovej dane je to cl.12)